W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Opłatomaty i inne zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców

Opłatomaty i inne zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców
03.01.202209:27

Od 5 stycznia wejdą zmiany w obsłudze bankowej mieszkańców i klientów Urzędu Miasta Lublin. W sześciu punktach obsługi mieszkańców, dostępne będą opłatomaty do szybkiej płatności należności kartą płatniczą lub gotówką. Punkty kasowe pozostaną przy ul. Wieniawskiej 14 i Czechowskiej 19a.

W związku z zamknięciem punktów kasowych w Biurach Obsługi Mieszkańców przy ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15 oraz ul. Kleeberga 12a, 4 stycznia (wtorek) obsługa kasowa w tych lokalizacjach odbywać się będzie do godz. 12.00.

Mieszkańcy Lublina nadal będą mogli opłacić wymagane przez Urząd wszelkie należności administracyjne i skarbowe w dwóch punktach kasowych prowadzących obsługę bankową mieszkańców, zlokalizowanych w Urzędzie Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14 oraz w Wydziale Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19a. Punkty kasowe będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.45 do 15.00.

Ponadto, przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a, ul. Wolskiej 11 i ul Czechowskiej 19a zostaną wprowadzone opłatomaty, czyli kasy automatyczne.

–  Wprowadzenie nowej formy płatności ułatwi oraz skróci czas załatwiania spraw urzędowych. Opłatomaty umożliwią mieszkańcom wygodne dokonanie w BOM-ach i siedzibie Urzędu całego zakresu opłat, między innymi z tytułu podatku od nieruchomości, rejestracji pojazdów, wydania prawa jazdy, wydania dzienników budowy, opłat geodezyjnych oraz opłaty skarbowej – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Jednocześnie w miejscach obsługi mieszkańców miasta Lublin będzie można korzystać z opłatomatów (kas automatycznych), które zlokalizowane będą w:

  • Urzędzie Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14,
  • Wydziale Komunikacji, ul. Czechowska 19a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Filaretów 44,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Kleeberga 12a,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Szaserów 13-15,
  • Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Wolska 11.

Opłatomaty umożliwiają interesantom dokonanie płatności za pomocą stykowych i zbliżeniowych kart płatniczych (w każdym opłatomacie), jak i gotówką (w czterech opłatomatach zlokalizowanych w miejscach gdzie nie będzie punktów kasowych). Obsługa opłatomatu jest prosta, została zaprogramowana w sposób intuicyjny, a na ekranie pojawia się opis kroków, które należy wykonać. Korzystanie z opłatomatów w celu dokonania płatności nie będzie wiązało się z żadnymi prowizjami i opłatami.

Dodatkowo, wpłat na rachunki bankowe Urzędu Miasta Lublin można dokonywać nadal we wszystkich placówkach Banku Pekao SA zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Lublin bez dodatkowych opłat i prowizji. Opłaty można wnosić również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Montaż i testy opłatomatów odbędą się w dniach 3-4 stycznia.