Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta”

30.05.201711:23

Poznaliśmy zwycięzców IV edycji konkursu plastycznego „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta”. Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk wręczył nagrody dzieciom z lubelskich szkół oraz przedszkoli. Wyróżnione i nagrodzone prace można oglądać w Galerii Ratusz do 9 czerwca br.

Do konkursu wpłynęło blisko 350 prac. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli zgłaszać prace plastyczne prezentujące walory miasta, historię, nowe inwestycje, wydarzenia kulturalne czy sportowe. Rysunki najczęściej przedstawiały Stare Miasto, Legendy Lubelskie oraz kolorowe pejzaże Miasta.

W tym roku Konkurs Plastyczny nawiązuje do Jubileuszu 700-lecia Miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. – Cieszę się, że dzieci i młodzież, chętnie uczestniczą w wydarzeniach związanych z tą wyjątkową rocznicą. W swoich pracach plastycznych młodzi artyści przedstawili wydarzenia historyczne, legendy Lublina oraz zmiany jakie zachodzą w naszym mieście. Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów plastycznych.

Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody za zajęcie 1 i 2 miejsc oraz wyróżnienia w każdej z czterech kategorii wiekowych (dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek szkolnych, uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i zerówek szkolnych, uczniowie klas IV-VI, młodzież gimnazjalna).

Zwycięskie i wyróżnione prace od 30 maja do 9 czerwca są prezentowane w Galerii Ratusz. Konkurs pt. „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta” został zorganizowany z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

Laureaci 1. miejsc:

  • I miejsce w kategorii "dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych" – Daniel Jaskulski, tytuł pracy: "Kozi Gród" Przedszkole nr 58 w Lublinie, pod opieką P. Małgorzaty Dziedzic,
  • I miejsce w kategorii "uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i zerówek szkolnych" – Alicja Kurowska, tytuł pracy "Lubelska legenda", Szkoła Podstawowa nr 48 w Lublinie, pod opieką P. Ewy Nowickiej,
  • I miejsce w kategorii "uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI" – Marta Paczyńska, tytuł pracy "Lublin – nowoczesne miasto z tradycjami", Szkoła Podstawowa nr 46 w Lublinie, pod opieką P. Pawła Nadbrzucha,
  • I miejsce w kategorii "uczniowie szkół gimnazjalnych" – Emilia Suśka, tytuł pracy: "Stare Miasto wczoraj i dziś", Gimnazjum nr 5 w Lublinie, pod opieką P. Ewy Borkowskiej.

Wszystkie zwycięskie i wyróżnione prace dostępne są w prezentacji poniżej.

Pliki do pobrania

Konkurs - prezentacja.pdf
Konkurs plastyczny 2017 - prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac