W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rusza Portal Interesanta - platforma usług elektronicznych z zakresu geodezji

07.04.202014:44

Uruchomiony został Portal Interesanta, czyli platforma usług elektronicznych z pełną obsługą klienta, ułatwiająca załatwienie spraw z zakresu geodezji bez potrzeby wychodzenia z domu.

Platforma Portal Interesanta udostępniona jest na stronie internetowej portalgeodety.lublin.eu. Umożliwia składanie wniosków o udostępnienie dokumentów z Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego, w tym m.in. map ewidencyjnych i zasadniczych. Nowością jest możliwość uzyskania np. wypisu z rejestru gruntów i budynków wraz z dokonaniem opłaty internetowej. Zamówione mapy lub wypisy, w zależności od wybranej formy udostępnienia (papierowa lub elektroniczna ), dostarczone zostaną pocztą na wskazany adres lub będą udostępnione do pobrania na stronie internetowej.

Logowanie do portalu następuje za pomocą profilu zaufanego. W przypadku braku profilu zaufanego wnioskujący zostanie przeniesiony na stronę, gdzie może szybko i bezpłatnie taki profil założyć, potwierdzając go przy pomocy bankowości elektronicznej lub e‑dowodem osobistym.

Szczegółowa instrukcja składania wniosku „krok po kroku” znajduję się w prawym górnym rogu – przycisk: ”Instrukcja”->”WebEWID (katalog e-Usług)”→”e-Usługi dla Wszystkich”. Zakres terytorialny zamawianych materiałów można określić przy pomocy mapy i w związku z powyższym nie trzeba wcześniej znać numerów działek ewidencyjnych.

W przypadku wniosków o wypisy z ewidencji gruntów, które zawierają dane osobowe, przy składaniu zamówienia należy zwrócić uwagę, czy wnioskodawca jest właścicielem bądź współwłaścicielem działki, na którą składa wniosek. W przypadku, gdy wnioskujący nie jest właścicielem, konieczne jest wskazanie tzw. interesu prawnego (przedstawienie odpowiedniej podstawy prawnej żądania danych np. wezwanie sądu bądź innej instytucji do złożenia wypisów z ewidencji gruntów i budynków).

Po realizacji przyjętego wniosku zostanie wystawiony Dokument Obliczenia Opłaty (DOO). Płatności można dokonać bezpośrednio z portalu za pomocą udostępnionej usługi szybkiego przelewu Paybynet. Zamówione mapy lub wypisy w zależności od wybranej formy udostępnienia (papierowa lub elektroniczna ) dostarczone zostaną pocztą na wskazany adres lub będą udostępnione do pobrania na stronie internetowej.