W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Staże dla studentów we Francji i Niemczech

11.06.201814:16

W związku z trójstronnym porozumieniem pomiędzy miastami Lublin, Nancy (Francja) i Karlsruhe (Niemcy), ogłaszamy nabór na wakacyjny staż w terminie 31 lipca – 25 sierpnia 2018 roku dla dwóch osób w Urzędzie Miasta Nancy i dwóch osób w Urzędzie Miasta Karlsruhe. Nabór zgłoszeń trwa do 23 czerwca.

Uczestnikami stażu w Urzędzie Miasta Nancy mogą być studenci romanistyki, lingwistyki stosowanej i/lub innych kierunków, którzy znają język francuski na poziomie B2/C1. Chętni na staż w Karlsruhe muszą być studentami germanistyki, lingwistyki stosowanej i/lub innych kierunków oraz znać język niemiecki na poziomie B2/C1. Potencjalni stażyści powinni posiadać zaświadczenie o statusie studenta wydane przez uczelnię, oraz muszą być to osoby w wieku do 25 lat, które dotychczas nie brały udziału w projekcie.

Organizacją stażu zajmują się Urzędy Miast Nancy i Karlsruhe, które zapewniają również zakwaterowanie, wyżywienie i program kulturalny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty transportu i zobowiązani są do przesłania sprawozdania z przebiegu stażu w terminie do 14 dni od daty jego zakończenia.

Nabór uczestników stażu zostanie przeprowadzony przez komisję rekrutacyjną, w skład której wchodzić będą pracownicy Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Decyzja komisji jest decyzją ostateczną i nie przysługuje od niej odwołanie.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym należy przesłać następujące dokumenty:

  • CV w języku polskim i (odpowiednio): francuskim (Nancy), niemieckim (Karlsruhe), wraz ze zdjęciem;
  • list motywacyjny w języku polskim i (odpowiednio): francuskim (Nancy), niemieckim (Karlsruhe);
  • zaświadczenie o znajomości języka francuskiego/niemieckiego (certyfikat) na poziomie B2/C1, w przypadku studentów kierunków niefilologicznych - staż w Nancy/Karlsruhe (odpowiednio);
  • zaświadczenie o statusie studenta;

pocztą elektroniczną na adres: lub pocztą tradycyjną/osobiście na adres:
Remigiusz Kowalczyk
Referat ds. Kontaktów Zewnętrznych
Kancelaria Prezydenta
Rynek 8, 20-111 Lublin

Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 23 czerwca 2018 roku o godz. 15:30.

Każdy z kandydatów otrzyma informację zwrotną na wskazany przez niego adres e-mail zamieszczony w przekazanym CV.