W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wydział Inwestycji z nową dyrektor

Wydział Inwestycji z nową dyrektor
04.07.202210:12

Z dniem 1 lipca Agnieszka Pawelec objęła stanowisko Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów, zastępując Tadeusza Dziubę, który niedawno odszedł na emeryturę. Zastępczynią Dyrektora ds. infrastruktury komunalnej i remontów została Marzena Jonak, dotychczasowa kierownik referatu. Funkcję Zastępczyni Dyrektora pełnić będzie nadal Marzena Szczepańska.

– Wydział Inwestycji i Remontów jest jednym ze strategicznych w strukturze Urzędu Miasta Lublin. Obok Zarządu Dróg i Mostów realizuje największe projekty infrastrukturalne Lublina. Jego dotychczasowy dyrektor Tadeusz Dziuba przez 30 lat czuwał nad kluczowymi inwestycjami: budową obiektów sportowych i kulturalnych, rewitalizacją miejskich parków, budowami i remontami szkół, przedszkoli oraz żłobków, modernizacją i rozbudową placówek opieki społecznej. Cieszę się, że tę misję kontynuować będzie doskonały fachowiec, o świetnym przygotowaniu merytorycznym i bogatym doświadczeniu w realizacji projektów budowlanych. Jestem przekonany, że pod kierownictwem Agnieszki Pawelec rozpoczynamy kolejny dobry rozdział dla miejskich inwestycji, zmieniających obraz Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Agnieszka Pawelec jest absolwentką Wydziału Budowlanego Politechniki Lubelskiej. Ukończyła również studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w branży konstrukcyjno-budowlanej. Współpracowała z firmami budowlanymi, m.in. jako kierownik budowy, kosztorysant i kierownik działu technicznego, a także pełniąc funkcję dyrektor ds. inwestycji oraz prezes zarządu. Od 2008 roku jest biegłym sądowym w zakresie budownictwa lądowego, a od 2021 roku posiada uprawnienia rzeczoznawcy budowlanego.