W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

100 pism urzędowych lubelskiego magistratu – wystawa w Galerii Ratusz

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

100 pism urzędowych lubelskiego magistratu – wystawa w Galerii Ratusz
28.11.201808:38

Wystawa „Pisma urzędowe lubelskiego magistratu w latach 1918-2018” prezentuje rozmaite dokumenty na przestrzeni stu lat niepodległości. Wśród nich są m.in. prośba Kancelarii Głównej z 1919 r. o wykaz urzędników „pragnących nabyć skórę na obuwie”, decyzja z 1968 r. dotycząca braku zgody na zlikwidowanie sali bezalkoholowej w jednej z lubelskich restauracji, czy Tymczasowa instrukcja o biurowości z 1931 roku. 

Dzięki ekspozycji możemy zobaczyć jak zmieniała się forma piśmiennictwa, jak przekształcał się język polski, jaką ewolucję przeszło miejskie godło, herb czy pieczęć miasta. Przekrój pism z epoki przenosi nas w podróż po ratuszowych korytarzach i gabinetach.

Wystawę przygotował zespół Mdok, czyli referat ds. zarządzania dokumentacją bieżącą Urzędu Miasta Lublin w składzie: Dagmara Wlazińska-Banach, Łukasz Kozar, Grzegorz Zabielski, Karol Ciechoński oraz Iwona Woźniak. W wystawie wykorzystano materiały własne Archiwum Zakładowego Urzędu Miasta Lublin, materiały Archiwum Państwowego w Lublinie oraz bieżącą dokumentację Urzędu.

Ekspozycję można oglądać w Galerii Ratusz do 14 grudnia 2018 r.

Powiązana galeria: