W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pustynne fantazje lubelskich fotografów przyrody w Galerii Ratusz

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

Pustynne fantazje lubelskich fotografów przyrody w Galerii Ratusz
06.11.201910:59
W chłodniejsze listopadowe dni zapraszamy do Galerii Ratusz do zwiedzania wystawy malowanej piaskiem i słońcem. Wystawę  fotografii "Pustynne fantazje", której autorami są członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody - Bożena Komorowska, Waldemar Komorowski i Janusz Kaczmarczyk, można oglądać do 30 listopada.
Prezentowane fotografie to obrazy stworzone podczas wędrówki przez pustynie piaszczyste Omanu. Wydmy, jak i powstające na nich mniejsze formy piaskowe, tworzą odrealniony świat pełen abstrakcyjnych motywów. Proste, niemal graficzne elementy w połączeniu z bogactwem gry świateł i cieni składają się na obrazy bardzo dalekie od naszych codziennych doświadczeń. Ważną, szczególnie dla fotografów, składową  tego świata jest światło. Pustynny piasek doskonale je odbija, prawie bez zmiany jego barwy. W listopadzie zapraszamy do Galerii Ratusz na malowaną piaskiem i światłem wystawę Związku Polskich Fotografów Przyrody.