W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Siedemdziesięciolatek z przyszłością"- nowa wystawa w Galerii Ratusz

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

"Siedemdziesięciolatek z przyszłością"- nowa wystawa w Galerii Ratusz
08.02.202108:53

"Był, będzie, jest..." - kto? Motor Lublin! Zapraszamy do poznania historii klubu sportowego, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 70-lecia sekcji piłkarskiej. To podróż w czasie od lat 50 i 60, aż do współczesności, a nawet do przyszłości. Na wystawę składają się zdjęcia, które zostały wykorzystane przez redaktora Andrzeja Szwabe w przygotowanym z okazji Jubileuszu albumie: „Siedemdziesięciolatek w przyszłością”.

Nie ma chyba lublinianina, który nie kojarzyłby charakterystycznych żółto-niebiesko-białych barw. Wielu mieszkańców wspomina mecze Motoru rozgrywane na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich, na które zabierali ich rodzice albo dziadkowie. Redaktor Szwabe przez wiele sezonów towarzyszył klubowi jako spiker, dziennikarz, sympatyk. Jego wspomnienia uzupełniają archiwalne zdjęcia ze spotkań, prezentacje składów drużyn w poszczególnych latach i wizerunki osób związanych z klubem.

Jubilatowi życzymy kolejnego awansu, a kibicom i sympatykom wspaniałych sportowych emocji podczas spotkań naszej drużyny  przy wypełnionych trybunach Areny Lublin.

Wystawa w Galerii Ratusz (Plac Łokietka 1) potrwa do 26 lutego. Ze względu na stan epidemii dostępna jest dla zwiedzających po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu. Zgłoszenia można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 pod numerem telefonu: 81 466 19 15.

Wystawa jest również do obejrzenia w wersji on-line.