W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina" w Galerii Ratusz

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

Wystawa „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina" w Galerii Ratusz
24.06.202009:43

Od piątku - 26 czerwca w Galerii Ratusz można oglądać wystawę fotograficzno-poetycką „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina. Poezja – głos żydowskiego serca” autorstwa Jerzego Liniewicza i Andrzeja Samborskiego.

W tym roku przypada 90. rocznica uroczystego otwarcia znanej na całym świecie uczelni religijnej – Jesziwas Chachmej Lublin. Choć jej funkcjonowanie przerwała wojna, dziś budynek ponownie służy społeczności żydowskiej i jest miejscem spotkań. Wystawa autorstwa Andrzeja Samborskiego i Jerzego Liniewicza opowiada historię Jesziwy, składa się z fotografii historycznych i aktualnych, opatrzonych poetyckim komentarzem.

Wernisaż wystawy odbył się 26 czerwca o godz. 11.00 w Galerii Ratusz (Plac Łokietka 1). W trakcie otwarcia minikoncert zagrali Zbigniew Smagowski z zespołem Berberys oraz Przemysław Łozowski.

Wystawa potrwa do 14 lipca i ze względu na stan epidemii jest dostępna dla zwiedzających po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu. Zgłoszenia można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 pod numerem telefonu: 81 466 19 15.