W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

GALERIA RATUSZ

Osoby zainteresowane organizacją wystawy
 w Galerii Ratusz,
prosimy o osobisty kontakt:
Urząd Miasta Lublin
Plac Króla Łokietka 1
20-109 Lublin
pokój nr 14

Drukuj stronę do PDF Wystawa plakiet i medali Jolanty Słomianowskiej w Galerii Ratusz

05.10.201812:53

Zapraszamy na ekspozycję prac związanej z naszym Miastem artystki-rzeźbiarki, obecnie najbardziej znanej lubelskiej medalierki o imponującym dorobku - Jolanty Słomianowskiej.
Jej artystyczna droga rozpoczęła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Swoją edukację kontynuowała następnie w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka wystawy od 1977 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie, a od 1990 r. członkiem prestiżowego międzynarodowego stowarzyszenia artystów medalierów-FIDEM (Fédération Internationale de la Médaille d'Art). Twórczość Jolanty Słomianowskiej związana jest przede wszystkim z najbardziej wymagającą reliefową formą rzeźbiarską jaką jest medal. Na uwagę zasługuje fakt, iż artystka do tej pory nie posługuje się żadnymi narzędziami wspomagającymi poprzez korzystanie z cyfrowej obróbki; ręcznie wykonany gipsowy model przygotowuje technikami i narzędziami tradycyjnymi, który jest następnie pomniejszany w mennicy. Dzięki tej technice medale artystki posiadają charakter żywego tworu. Na wystawie wyeksponowane zostaną 34 prace autorki między innymi medal przygotowany przez Jolantę Słomianowską z okazji 700-lecia Miasta Lublin. W terminie od 5 do 18 października 2018 r. zachęcamy do obejrzenia w Galerii Ratusz lubelskich prac medali i plakiet Jolanty Słomianowskiej, która prezentuje swoisty genius loci naszego Miasta.