W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe: ul. Długa, Wyzwolenia i Wilcza

Informacje drogowe: ul. Długa, Wyzwolenia i Wilcza
10.10.202215:14

W związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej jezdni po zakończonej przebudowie sieci ciepłowniczej nastąpi zamknięcie skrzyżowania ulic: Długiej, Wyzwolenia oraz Wilczej. Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona od 11 do 12 października br. zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • w dniu 11 października wykonywane będzie frezowanie ul. Wyzwolenia i ul. Długiej. Na czas wykonywania robót zamknięta zostanie ul. Wilcza na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyzwolenia.
  • w dniu 12 października zamknięta dla ruchu będzie ul. Długa, ul. Wyzwolenia oraz w dalszym ciągu ul. Wilcza na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyzwolenia. Objazd w stronę Głuska przewidziano ulicami: Dywizjonu 303, Kunickiego i Mickiewicza. Analogicznie jadąc od strony Głuska objazdy przewidziano ulicami: Mickiewicza, Kunickiego i Dywizjonu 303. Ul. Sokolniki zamknięta będzie dla ruchu od strony ul. Wilczej, a od strony ul. Mickiewicza możliwy będzie tylko dojazd do posesji.

Przebudowa sieci jest realizowana przez LPEC S.A. w ramach projektu „Modernizacja sieci ciepłowniczej na terenie miasta Lublin”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach POIiŚ na lata 2014 – 2020. Projekt dotyczy wymiany 23 km strategicznych rurociągów zasilających dzielnice: Czuby, Konstantynów, Czechów, Śródmieście, Rury, Kalinowszczyzna, Rudnik, Felin, Bronowice, Hajdów-Zadębie.

Celem projektu jest zmniejszenie strat ciepła powstających w procesie przesyłania i dystrybucji ciepła oraz tym samym zmniejszenie zużycia energii pierwotnej oraz emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowe korzyści wynikające z realizacji projektu to poprawa bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła do mieszkańców oraz poprawa stanu jakości powietrza w Lublinie i na obszarach sąsiadujących poprzez obniżenie emisji w źródłach ciepła zasilających system ciepłowniczy.