W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dni otwarte z Audience Development w Lublinie … czyli co ty wiesz o swojej publiczności?

Dni otwarte z Audience Development w Lublinie … czyli co ty wiesz o swojej publiczności?
27.11.201622:14

Na warsztaty w dniach 3-4 grudnia 2016 zaprasza Fundacja Impact i Warsztaty Kultury w Lublinie. 
Rozwój publiczności to proces angażujący całą organizację i umieszczający publiczność w sercu jej działań. To stałe myślenie o tym, jak zbudować trwałą, wielowarstwową relację z widownią i ciągłe jej poznawanie, włączanie do działania, angażowanie w realizowane projekty. Trochę po to, by w instytucji „był ruch”, ale jeszcze bardziej po to, by się stale „bodźcować”
– n i e   n u d z i ć!

Pozyskiwanie nowych odwiedzających i współdziałających z instytucją odbiorców to zadanie, które wymaga od organizatorów zarówno umiejętności badacza (czytaj: zwykłej, ludzkiej ciekawości drugiego człowieka), kreatywności (czyli ponownie: uciekania od rutyny) oraz konsekwentnego/systemowego działania (z tym bywa najtrudniej – ale i to jest do zrobienia, jeśli tylko posłuchać i warsztatowo popracować z osobami, które mają na ten temat wiedzę i nie boją się jej wykorzystać z myślą dobrostanie innych instytucji/przedsięwzięć).

Przygotowane przez Fundację Impact i Warsztaty Kultury w Lublinie dwudniowe warsztaty wg autorskiej formuły Impactu, pozwolą uczestnikom lepiej poznać wybraną grupę publiczności i wypracować narzędzia dotarcia do niej. Chętni pracować będą zgodnie ze schematem: POZNANIE - PROJEKTOWANIE - KOMUNIKOWANIE.

Odbędzie się to w specjalnie zaaranżowanych, bezpiecznych, wręcz laboratoryjnych warunkach. Do współpracy zaproszeni zostali przedstawiciele grupy publiczności, którą najczęściej, roboczo określamy jako „studenci”. Dlaczego właśnie ich? Bo Lublin to miasto studenckie, a większość lubelskich organizacji i instytucji skarży się na brak tej właśnie grupy wiekowej na swoich wydarzeniach twierdząc, iż „większość studentów woli iść do knajpy”.

Uczestnicy spróbują przyjrzeć się bliżej „studentowi”. Sprawdzą wspólnie, czy uprawnione jest „wrzucanie” ich wszystkich do jednego worka. Czy są tacy sami, czy też różnią się od siebie? A jeśli się różnią, to w jaki sposób? Co o nich wiemy? Czego nie wiemy? Jakie mają potrzeby? Jak spędzają wolny czas? Czy faktycznie wolą iść do knajpy niż na wydarzenie artystyczne? Skąd czerpią informacje? Czym się kierują dokonując wyborów? Co lubią, a czego nie?

Fundacja Impact i Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału w dwudniowym intensywnym warsztacie, podczas którego dowiecie się, jak programować działania z myślą o odbiorcach i ich potrzebach. Przestać zgadywać i strzelać na ślepo, a bardziej niewiedzę uzupełniać… rozmawiając z ludźmi.

Uczestnicy nauczą się zadawania pytań, szukania odpowiedzi, a następnie wykorzystywania tej zgromadzonej wiedzy do dalszej pracy. Nie ma więc znaczenia to, czy ktoś się na brak „studentów”, czy też ma sukcesy w tym obszarze, ważniejsze jest tu przećwiczenie na żywo, na prawdziwych odbiorcach/potencjalnych odbiorcach pewnego schematu, sposobu pracy. Warto przekonać się samemu, iż segmentacja, profil, persona to nie tylko magiczne zaklęcia którymi posługują się czarnoksiężnicy (i czarnoksiężniczki) ze szkoły audience development, to także bardzo konkretne i pomocne narzędzia do pracy z publicznością.
                                                                  
Kiedy: 3 i 4 grudnia 2016
Gdzie: sala widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Zapisy: zainteresowanych zapraszamy do zapisów za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ oraz na stronie http://www.warsztatykultury.pl
Ilość miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do 29 listopada 2016.
Prowadzenie: zespół Fundacji Impact wraz z zaproszonymi gośćmi. Więcej o Fundacji na stronie http://www.audiencedevelopment.pl
 
Harmonogram:

3 grudnia (sobota), godz. 9.30-17.00 | POZNANIE i PROJEKTOWANIE

  • 9:30-10:00 | Rejestracja uczestników
  • 10.00-13.00 | Poznanie – każdy z Was będzie miał okazję wejść w rolę badacza: przećwiczymy to jak pytać, żeby zgromadzić potrzebną nam wiedzę. Tak przygotowani, spotkamy się „oko w oko” z grupą publiczności roboczo określoną jako „studenci”.  #PoznaniePubliczności #BadaniaPubliczności #PoCoPytać #JakPytać #PoznajmyStudentów #DziśPytanie #DziśOdpowiedź
  • 13.00-14.00 | Przerwa obiadowa
  • 14.00-17.00 | Projektowanie – zbierzemy i podsumujemy zgromadzoną w pierwszej części dnia wiedzę, a następnie popracujemy nad nowymi/poprawą istniejących propozycji programowych, tak żeby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby konkretnej, wybranej grupy publiczności. #SegmentacjaPubliczności #Profil #Persona #GrupaDocelowa #MotywyUczestnictwa #Potrzeby #RobićRzeczy

4 grudnia (niedziela), godz. 10.00-14.00 | KOMUNIKOWANIE
Jako, że ważne jest nie tylko to co robimy, ale jak o tym opowiadamy, drugi dzień to praca nad planem, narzędziami i językiem komunikacji. Ponownie spotkamy się ze „studentami”, którym zaprezentujemy to, co udało nam się warsztatowo wypracować i poprosimy o ich opinię. #PlanKomunikacji #CoMówić #JakMówić #KtórędyDotrzeć #Działa?