W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarta Pracownia Medialab – Skrytki pamięci. Warsztaty pracy z dźwiękiem

Otwarta Pracownia Medialab – Skrytki pamięci. Warsztaty pracy z dźwiękiem
03.02.201612:56

Każdy z nas skrywa jakąś historię, tę mała lub wielką, radosną lub smutną. Celem każdej z nich jest przetrwanie. Jest to możliwe dzięki naszej pamięci, dzięki opowiadaniu, rejestrowaniu, uwiecznianiu. Każda historia to bardzo osobista sprawa, dlatego, gdy już ją opowiemy sobie, schowamy ją do specjalnej skrytki. 

W trakcie warsztatu uczestnicy staną się poszukiwaczami opowieści. Swoich własnych lub tych, które ich fascynują. Gdy już je odnajdą, nauczą się je przekazywać za pomocą dźwięków. Dowiedzą się o możliwościach tworzenia opowieści dźwiękowych za sprawą kompozycji słowa z dźwiękiem, w formie reportażu, słuchowiska czy materiału reporterskiego. Nauczą się obsługi rejestratora, sposobów rejestracji i montażu dźwięków. Efekt warsztatu stanie się rodzajem osobistej instalacji dźwiękowej (Skrytką Pamięci). 

Warsztaty poprowadzi Alina Bąk. Animatorka kultury, koordynatorka Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Magister filologii polskiej. Ukończyła też studia na kierunku Animator i Menadżer Kultury UMCS. Jest absolwentką studiów podyplomowych w Collegium Civitas. Ukończyła szkołę filmową AFiTV w Warszawie. Przez 3 lata współpracowała z Polskim Radiem Lublin. Jest prezeską Fundacji Kultury Audiowizualnej „Beetle” oraz założycielką i członkinią grupy Kaiju.pl, z którą realizuje filmy promocyjne, dokumentację filmową, wideoklipy muzyczne, spoty, filmy fabularyzowane, dokumentalne, animacje poklatkowe. Realizuje projekty na styku kultury, edukacji, sztuki społecznie zaangażowanej, wykorzystujące nowe technologie, multimedia i media. Miała okazję współpracować z artystami przy kilku ciekawych inicjatywach filmowych, m.in. podczas rezydencji w Nancy we Francji (film o uchodźcach z Kaukazu), przy warsztatach filmowych w Tarnopolu na Ukrainie czy przy projektach dokumentujących życie i tradycje wiejskie Lubelszczyzny i Podkarpacia. 

warsztaty skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia
koszt uczestnictwa – 40 zł (płatne z góry za cały cykl warsztatowy) 

zapisy trwają od 1.02 do 19.02.2016 –
ilość miejsc ograniczona / warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

wtorki i czwartki, 17.30-20.00
terminy spotkań: 1.03, 3.03, 8.03, 10.03 i 17.03 
Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
ul. Wyżynna 16, Lublin

O projekcie: Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty młodzież i dorosłych, zainteresowanych nowymi technologiami. Zajęcia mają charakter miesięcznych cykli warsztatowych. Każdy z cykli  dotyczy innego obszaru z tematyki madialab i przeznaczony jest dla innej grupy odbiorców. W programie m.in. zarządzanie czasem z wykorzystaniem narzędzi internetowych, bezpieczne korzystanie z Internetu, edukacja medialna, remiksy muzyczne i literackie, druk 3D, warsztaty fotograficzne, filmowe i muzyczne. Koordynatorem projektu jest Rafał Lis.