W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Startuje nowy Budżet Obywatelski...

Startuje nowy Budżet Obywatelski...
14.04.201509:59

Od środy (15 kwietnia) można oficjalnie składać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do rozdysponowania w tej procedurze jest 15 mln zł. Na projekty oczekujemy do 15 maja. Formularze zgłaszania projektów i szczegółowe informacje można znaleźć na www.obywatelski.lublin.eu.

Przyszłoroczny Budżet Obywatelski to 8 mln zł na projekty małe (każdy o maksymalnej wartości 500 tys zł), natomiast 7 mln przewidziano na projekty duże (największa wartość takiego projektu nie może przekroczyć 1,5 mln zł). Od 15 kwietnia do 15 maja wszystkie Biura Obsługi Mieszkańców czekają na projekty od mieszkańców Lublina.

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego:
  • 20 kwietnia, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz;
  • 6 maja, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz;
  • 11 maja, 17:00, Sala Obrad Rady Miasta Lublin, Ratusz.
Zachęcamy jednocześnie do organizacja własnych spotkań w celu wspólnego przygotowywania projektów. Do dyspozycji mieszkańców, podobnie jak w ubiegłym roku, jest sieć filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. Mapę filii w których znajdą Państwo informacje na temat Budżetu Obywatelskiego, formularze zgłoszenia projektu oraz pomoc ze strony pracowników znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

- To, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zależy tylko od mieszkańców. Teraz czekamy na ich propozycje projektów, które miałyby być zrealizowane w dzielnicach. Liczę na to, że także w tym roku pojawią się niebanalne, ciekawe pomysły oraz zostaną nam wskazane potrzeby m.in. w zakresie infrastruktury miejskiej. Budżet Obywatelski to najprostsza metoda realizacji pomysłów na polepszenie jakości życia w Lublinie. – mówi Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Przypominamy, że w porównaniu do ubiegłego roku zmianie uległ regulamin Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsza dotyczy systemu głosowania. Każda osoba mieszkająca w Lublinie i mająca ukończone 16 lat będzie mogła zagłosować tylko na jeden projekt duży i jeden projekt mały.

- W roku ubiegłym autorzy projektów budowali koalicje w trakcie głosowania, wspierali się wzajemnie. Miało to swoje uzasadnienie przy możliwości głosowania na kilka projektów. W tym roku zwracamy uwagę na to, że będzie można głosować tylko na jeden projekt mały i jeden projekt duży. Zachęcamy więc do budowy koalicji projektodawców na etapie tworzenia i składania projektów. W momencie głosowania może być na to już za późno. Będziemy starali się to podkreślać na spotkaniach informacyjnych. - mówi Piotr Choroś z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Harmonogram BO 2016:
15 kwietnia – 15 maja – składanie wniosków
15 maja – 15 czerwca – ocena wniosków i podanie listy projektów zakwalifikowanych do głosowania
czerwiec, lipiec, wrzesień – promocja projektów
1-10 października – głosowanie