Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Budżet Obywatelski

Wyniki oceny wniosków Budżetu Obywatelskiego 2017

Budżet Obywatelski 2017. Znamy nowe zasady.

Budżet Obywatelski 2017 - głosowanie

Kolejny rekord Budżetu Obywatelskiego – przeliczono karty głosowania

Ponad 5 tysięcy głosów więcej niż przed rokiem oddano w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Za pośrednictwem punktów do głosowania zdecydowało się oddać głos 55 721 osób. Oznacza to, że łącznie z głosowaniem internetowym, w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie wzięło udział ponad 73 tys. osób.

W trakcie 10 dni głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Lublina mogli wskazać do realizacji w 2017 roku dwa projekty małe i jeden projekt duży. Z tej możliwości skorzystało ponad 73 tys. osób. Za pośrednictwem strony internetowej zagłosowało blisko 18 tysięcy osób. Dużo większą popularnością cieszyło się głosowanie w formie tradycyjnej, na kartach do głosowania. W ponad sześćdziesięciu punktach głosowania oddano 55 721 kart. W roku ubiegłym w ten sposób zagłosowało 43 621 osób.

Najwięcej kart do głosowania oddano w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Szaserów - 5525 i w BOMie w Ratuszu – 5519.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku zagłosowało ponad 47 tys. osób, w drugiej z kolei było to przeszło 68 tysięcy.

Obecnie trwa wprowadzanie kart do systemu elektronicznego oraz weryfikacja głosów. Ostateczne wyniki głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim poznamy, tak jak w latach poprzednich, na początku listopada.