W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim zakończone

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim zakończone
12.10.201512:51

W sobotę o północy zakończyło się głosowanie w lubelskim Budżecie Obywatelskim. W głosowaniu internetowym wzięło udział blisko 25 tys. osób. Ostateczne wyniki zostaną podane po weryfikacji tysięcy głosów oddanych w formie papierowej. W czasie pierwszych dziesięciu dni października mieszkańcy Lublina zadecydowali o zainwestowaniu 15 mln zł.

Przez 10 dni istniała możliwość głosowania za pomocą strony internetowej www.obywatelski.lublin.eu. Do północy 10 października, za pośrednictwem internetu, na projekty małe zagłosowało 24 943 osoby a na projekty duże 24 756 osób. Dane te pokazują, że zdecydowana większość mieszkańców, w głosowaniu internetowym, wykorzystywała możliwość wskazania dwóch projektów. Tylko nieliczne osoby postanowiły wybrać jeden projekt. Zwycięski wśród internautów projekt mały zgromadził 2525 głosów natomiast duży 1870 głosów. Biorąc pod uwagę głosy samych internautów, aby projekt mały trafił do realizacji potrzebne były 392 głosy, duży projekt potrzebował 1028 głosów.

W ostatni dzień głosowania, sobota (10 października), głos można było oddać w jednym z 15 punktów, zlokalizowanych na terenie całego miasta. Łącznie, przez cały okres głosowania, funkcjonowało w Lublinie aż 65 punktów głosowania (rok wcześniej działało 45 punktów głosowania). Wyniki zostaną ogłoszone po wprowadzeniu do elektronicznego systemu głosowania wszystkich głosów oddanych w sposób tradycyjny na papierowych kartach do głosowania.

 

W sobotę przeliczono karty papierowe z kilku, wcześniej niż inne zamkniętych punktów do głosowania:

1. Biuro Obsługi Mieszkańców, ul. Wieniawska 14 – 1877 głosów;

2. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza, ul. Kalinowszczyzna 70 - 1571 głosów;

3. Przychodnia Specjalistyczna (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Przychodnia Specjalistyczna BIO-MEDICAL) ul. Weteranów 11 – 1027 głosów;

4. Dom Parafialny Parafii Św. Mikołaja, ul. Słowikowskiego 1 – 655 głosów;

5. Przedszkole Integracyjne nr 39, ul. Balladyny 14 – 440 głosów;

6. Szkoła Podstawowa nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, ul. Podzamcze 9 – 398 głosów.

 

- W sobotę do godziny 19:00 działał punkt do głosowania w lubelskim Ratuszu. Zainteresowanie mieszkańców było na tyle duże, że osoby obsługujące go były zmuszone do wystawienia dodatkowej urny do głosowania. Karty do głosowania nie pomieściły się w jednej. Tylko w tym jednym punkcie oddano kilkanaście tysięcy głosów. – mówi Piotr Choroś z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wszystkie dane statystyczne na temat głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim zostaną zaprezentowane wraz z ostatecznymi wynikami głosowania prawdopodobnie pod koniec października.

Facebook Obywatelski Lublin

NGO.PL - portal ogranizacji pozarządowych