W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarty konkurs ofert - Miasto Kamienic

Otwarty konkurs ofert - Miasto Kamienic
18.04.201913:52

Prezydent Miasta Lublin na podstawie art. 11 ust. 2 i art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (j.t. Dz.U. 2018.450 z późn. zm.) ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego "działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych" poprzez przeprowadzenie następujących działań: "Stworzenie księgi standardów dla obszaru Starego Miasta w Lublinie i wykonanie remontów  elewacji wybranych kamienic i nadania im dekoracji artystycznych – Nowe Życie Starego Miasta, w ramach realizacji projektu M-94 Miasto Kamienic Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin".


Celem konkursu jest stworzenie księgi standardów dla obszaru Starego Miasta w Lublinie i wykonanie remontu elewacji kamienicy przy ul. Grodzkiej 14 oraz Bramy Ku Farze - Nowe Życie Starego Miasta, w ramach realizacji projektu M - 94 Miasto Kamienic Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

Do zadania wybranego w drodze konkursu organizacji, należeć będą następujące działania:
1.  Wykonanie księgi standardów dla obszaru Starego Miasta w nawiązaniu do Lubelskiej Księgi Standardów (Deptak – plac Litewski).
2.  Opracowanie programu prac konserwatorskich.
3.  W oparciu o w/w program prac konserwatorskich opracowanie kompleksowego projektu prac.
4.  Uzgodnienie projektu z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków.
5.  Powołanie Rady Projektu, składającej się z ekspertów z zakresu sztuki, architektury i konserwacji zabytków, celem nadzorowania i koordynowania prac projektowych. Skład osobowy Rady należy uzgodnić z organizatorem konkursu.
6.  Przygotowanie harmonogramów czasowo-zadaniowych planowanych działań partycypacyjnych oraz realizacji konkretnych prac dekoratorskich w ścisłej współpracy z Biurem Rewitalizacji – Menadżerem Śródmieścia.
7.  Zrealizowanie opracowanych zgodnie z pkt. 3 projektów na elewacji wskazanej kamienicy.
8.  Wyznaczenie koordynatora projektu odpowiedzialnego m.in. za kontakt z Organizatorem konkursu.
9.  Przygotowywanie na bieżąco niezbędnych materiałów (zdjęć, grafik, filmów, treści) służących komunikacji i promocji zadania.

Uwagi
Wszelkie zmiany w projekcie, zakres prac a także harmonogram działań oraz decyzje o charakterze merytorycznym należy uzgadniać z Organizatorem. Charakter powstających dzieł na fasadzie powinien łączyć nowoczesną lub historyczną stylistykę z użyciem
tradycyjnych technik dekoratorskich, takich jak malarstwo, sgraffito, mozaika, ornamenty przestrzenne, elementy płaskorzeźb z wykorzystaniem kutych szyldów, gzymsowań, kutych krat, etc. Projekty powinny być integralnym elementem fasady budynku i bezpośrednio z niej wynikać. Wszelkie dekoracje powinny być zaprojektowane i wykonane przez artystów (z dyplomami uczelni plastycznych, wydziałów architektury lub konserwacji zabytków, a także z udokumentowanym dorobkiem artystycznym w postaci wystaw indywidualnych i zbiorowych, udziału w wydarzeniach artystycznych o charakterze krajowym i międzynarodowym, realizacji projektów malarstwa ściennego itp.) lub w uzasadnionych przypadkach przez firmy konserwatorskie. Każda nowa fasada powinna być opatrzona nową, emaliowaną tabliczką numeryczną typu „No Stare Miasto”.

Termin realizacji zadania
1. Zadanie może być zrealizowane w terminie od daty ogłoszenia wyników, planowanej na 15 maja 2019 r., do 31 grudnia 2019 r.
2. Wydatki w ramach realizacji zadania będą kwalifikowane od daty ogłoszenia wyników.
 

Pliki do pobrania

Facebook Obywatelski Lublin