W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

13. spotkanie z cyklu „Plan dla Dzielnic” – Czuby Północne

13. spotkanie z cyklu „Plan dla Dzielnic” – Czuby Północne
Nazwa: 13. spotkanie z cyklu „Plan dla Dzielnic” – Czuby Północne
Adres: Szkoła Podstawowa nr 28 przy ul. Radości 13

24 października Prezydent Miasta Lublin i jego Zastępcy spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne. Było to trzynaste i ostatnie spotkanie kończące pierwszy etap projektu „Plan dla Dzielnic”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Czubów Północnych najczęściej poruszano zagadnienia remontów ulic i chodników, zieleni na terenie dzielnicy oraz tworzenia nowych miejsc parkingowych. Zwracano uwagę na potrzebę podjęcia prac m.in. na ul. Husarskiej, Uśmiechu, Rycerskiej, Jutrzenki, Hetmańskiej i Szaserów. Ponadto wnioskowano o remont chodnika przy ul. Kawaleryjskiej 10, budowę ciągów pieszych i ścieżek rowerowych przy ul. Orkana oraz naprawę nawierzchni drogi biegnącej przez wąwóz łączący Czuby z osiedlem LSM. Padły także pytania o brakujący fragment ścieżki rowerowej biegnącej od ul. Szafirowej w kierunku ul. Orkana, ciąg pieszorowerowy w pobliżu LO nr 27 oraz zejście do wąwozu w rejonie powstającego Osiedla Jutrzenki. Poruszono również kwestię oświetlenia drogi prowadzącej od ul. Dziewanny do Szkoły Podstawowej nr 38 oraz ciągu pieszego biegnącego wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 42 od ul. Armii Krajowej do ul. Szaserów. Mieszkańcy zawnioskowali także o budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Tymiankowej i Jana Pawła II. Zwracano ponadto uwagę na konieczność zwiększenia liczby miejsc parkingowych w dzielnicy, szczególnie w rejonie ul. Jutrzenki, Watykańskiej, Romantycznej i Fantastycznej. Padły także pytania o rozszerzenie monitoringu miejskiego oraz możliwość lepszego oznaczania przejść dla pieszych na terenie osiedla. Wskazano również potrzebę poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonie parkingu przy siłowni zlokalizowanej na ul. Matki Teresy z Kalkuty. Podjęto ponadto kwestie utworzenia przystanku na żądanie na ul. Nadbystrzyckiej, na wysokości marketu Lidl oraz braku sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 42. Pytano także o remont skate parku realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, naprawę nawierzchni boiska przy ul. Husarskiej oraz budowę tężni. Uczestnicy spotkania poruszali również tematy dotyczące zieleni, m.in. wnioskowali o objęcie leczeniem kasztanowców przy ul. Watykańskiej oraz zmniejszenie częstotliwości koszenia miejskich trawników. Podjęto także zagadnienia drzew przy ul. Dziewanny oraz tworzenia łąk kwietnych i budowy nowych skwerów w tej części miasta. Ponadto poruszono kwestie sprzątania ulic i chodników oraz dzikich zwierząt pojawiających się w dzielnicy.

Podczas spotkania podejmowano także tematy ogólnomiejskie. Padły pytania o akcję zbiórki zużytych opakowań PET i puszek aluminiowych po napojach „Eko Zbiórka” oraz możliwość utworzenia dodatkowych miejsc parkingowych przy Dworcu Zachodnim PKP. Poruszono także kwestię wniosku dotyczącego planowanej budowy spalarni śmieci w Dzielnicy Hajdów-Zadębie.

Wydarzenie odbyło się 24 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej przy ul. Radości 13, a poprowadził je Piotr Choroś – Dyrektor Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin. W spotkaniu razem z Prezydentem Krzysztofem Żukiem uczestniczyli jego Zastępcy: Artur Szymczyk – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania oraz Monika Lipińska – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. Obecni byli także przedstawiciele Rady Miasta Lublin, dyrektorzy komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Lublin i jednostek budżetowych, a także Komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.

„Plan dla Dzielnic” to projekt Miasta Lublin, którego celem jest opracowanie wspólnie z mieszkańcami, Radami Dzielnic oraz lokalnymi działaczami planów dalszego rozwoju dla każdej dzielnicy z uwzględnieniem zmian demograficznych, komunikacyjnych i infrastrukturalnych, jakie zaszły w ostatnich latach. Idea projektu jest kontynuacją prac nad Strategią Lublin 2030, podczas których, mieszkańcy zgłosili ciekawe pomysły dotyczące przyszłości swoich dzielnic. Kolejne etapy Projektu to wspólne spacery z mieszkańcami oraz warsztaty w każdej dzielnicy.

Aktualności (4) zobacz wszystkie

16.12.202209:13
24 października Prezydent Miasta Lublin i jego Zastępcy spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne. Było to trzynaste i ostatnie spotkanie kończące pierwszy etap projektu „Plan dla Dzielnic”
Więcej
20.10.202209:01
Spotkanie poświęcone sprawom i potrzebom mieszkańców dzielnicy Czuby Północne odbędzie się w poniedziałek (24 października) o godz. 17.00
Więcej
20.10.202209:00
Spotkanie w dzielnicy Czuby Północne odbędzie się w poniedziałek (24 października), w Szkole Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej przy ul. Radości 13 o godz. 17.00
Więcej
28.09.202208:37
W październiku odbędą się dwie kolejne debaty z mieszkańcami Lublina w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic”. Pierwsza z nich, 3 października, dotyczyć będzie potrzeb dzielnic Zemborzyce oraz Wrotków. Natomiast 26 października przedstawiciele Miasta spotkają się z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne. Będą to ostatnie spotkania zamykające pierwszy etap realizacji Projektu „Plan dla Dzielnic”
Więcej