MŚ 3x3 U23: Polki wicemistrzyniami Świata!

02.10.2023

Polki przegrały w finale z Holandią po dogrywce 17:19. Pierwsze punkty zdobyły Holenderki, ale mecz miał bardzo wyrównany przebieg - rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Długo jednak nie mogliśmy dogonić przeciwniczek - dopiero w połowie meczu Polki wróciły na prowadzenie 9:8 za sprawą celnego rzutu Aleksandry Zięmborskiej (zawodniczki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin). Później dołożyła trafienie również Julia Bazan i ponownie Zięmborska, dzięki czemu biało-czerwone wyszły na najwyższe prowadzenie w meczu 11:8. Od tej pory to Polki miały inicjatywę, ale prowadzenie straciły 30 sekund przed końcem spotkania. Wydawało się, że Holenderki wygrają w regulaminowym czasie, ale w ostatnich sekundach na dogrywkę trafiła popularna Ziemba. Mimo kilku szans, Polki straciły dwa punkty w dogrywce i musiały zadowolić się srebrnym medalem.

Jest to jednak pierwszy medal żeńskiej koszykówki 3x3 w Mistrzostwach Świata! Srebrny medal zdobyły Julia Bazan, Aleksandra Pszczolarska, Bożena Puter i Aleknsadra Zięmborska. Ta ostatnia została wybrana do najlpeszej trójki turnieju. Sztab szkoleniowy wicemistrzyń Świata tworzą: Edyta Koryzna, Małgorzata Misiuk, Marcin Kochanowski i Michał Mikosiak.

źródło: pzkosz.pl