W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „Możliwości inwestycyjne w Lublinie”

Konferencja „Możliwości inwestycyjne w Lublinie”
21.10.200915:00

Ponad stuosobowe audytorium, w którym to gronie znaleźli się potencjalni inwestorzy oraz reprezentanci środowisk opiniotwórczych, tj. firm konsultingowych, kancelarii prawnych oraz mediów, wykazało ogromne zainteresowanie ofertą Miasta Lublin.
W spotkaniu uczestniczyli również szefowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych akredytowanych w Polsce, m.in. Ambasady Łotwy, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji i Kolumbii.
Obecnie Lublin jest w fazie dynamicznego rozwoju, który jest jednym z czynników determinujących decyzje o lokalizacji inwestycji na danym terenie. Duże nakłady na rozbudowę infrastruktury miejskiej w połączeniu z szybkim rozwojem Podstrefy Lublin oraz aktywna współpraca z PAIiZ-em przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności Lublina wśród inwestorów.

Lublin jest miastem, które ma duży potencjał. Projekty inwestycyjne, które są obecnie realizowane, tj. budowa lotniska, obwodnicy oraz wdrażanie nowoczesnego systemu transportu miejskiego wzmocnią wizerunek inwestycyjny miasta i po ich zrealizowaniu Lublin będzie się bardzo liczył na rynku międzynarodowym – skomentował Paweł Tynel, Senior Menedżer, Ernst & Young Sp. z o.o.

Jako przedstawiciel władz miasta, priorytetowo traktuję rozwój gospodarczy oraz deklaruję otwartość na nowe projekty. Każdy inwestor, zarówno duża międzynarodowa firma jak i lokalny przedsiębiorca, może liczyć na profesjonalną obsługę i przychylność ze strony Urzędu Miasta – podkreślał Adam Wasilewski, Prezydent Miasta Lublin, zapraszając inwestorów i przedsiębiorców do Lublina oraz udziału w międzynarodowym forum inwestycyjno-gospodarczym LUB-INVEST 2010, organizowanym w czerwcu 2010 roku.

Znaczącym atutem Lublina jest Podstrefa Lublin, trzecia co do wielkości podstrefa SSE EURO-PARK Mielec. Korzystne warunki prowadzenia działalności stanowią dużą zachętę dla przedsiębiorców. Dotychczas w Lublinie ulokowane zostały inwestycje o łącznej wartości 336 mln PLN, które już wkrótce utworzą około 500 nowych miejsc pracy – komentował Mariusz Błędowski, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział
w Mielcu.

Jeśli jeszcze raz mielibyśmy podejmować decyzję o wyborze lokalizacji dla naszego centrum, to ponownie byłby to Lublin. Władze miasta wywiązały się wobec naszej firmy ze wszelkich obietnic, co bardzo usprawniło proces inwestycyjny –powiedział Tomasz Maciejak, Dyrektor Centrum Genpact w Lublinie.












Tematy wystąpień na konferencji:
1) Proces wyboru lokalizacji - kluczowe kryteria dla inwestorów - Paweł Tynel, Senior Menedżer, Szef Działu Ulg i Dotacji Inwestycyjnych, Ernst & Young Sp. z o.o.
2) Potencjał inwestycyjny miasta Lublin - Krzysztof Żuk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin
3) Nauka i innowacje technologiczne - prof. dr hab. inż. Mirosław Wendeker, Politechnika Lubelska
4) Zaplecze kadrowe Lublina - Grażyna Chmielowska, Dyrektor ds. Sprzedaży, Adecco Poland Sp. z o.o.
5) Podstrefa Lublin – sposób na Twój biznes - Mariusz Błędowski, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC
6) Fundusze UE dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej - Ryszard Wiśniewski, Główny Specjalista, Department Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
7) Lublin z perspektywy inwestora - Tomasz Maciejak, Dyrektor Centrum Genpact
w Lublinie

Moderator: Radosław Kubaś, Dyrektor Generalny, KANTOR Doradcy w Zarządzaniu Sp. z o.o.

Nasze projekty