Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Konkurs na pracę dyplomową

VI edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

VI edycja konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta rozstrzygnięta!

 

15 października podczas Gali Przedsiębiorczości odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a Laureatom gratulujemy!

Wspólną nagrodę główną w wysokości 6000 zł otrzymali absolwenci Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej:

 • Pan Mateusz Polaszek za pracę pt. „Akademia Sztukmistrzów w Lublinie”,
 • Pan Łukasz Polaszek autor pracy pt. „Bursa Akademii Sztukmistrzów w Lublinie”.

Przedmiotem zwycięskich prac jest propozycja rewitalizacji terenu poprzemysłowego dawnej fabryki drożdży w Lublinie, przy ul. Kunickiego, która stanowi architektoniczny projekt koncepcyjny adaptacji i rozbudowy zachowanych budynków na potrzeby Szkoły Sztuki Cyrkowej wraz z domem studenckim, restauracją i mediateką.

Kapituła Konkursu doceniła innowacyjność oraz wysoką możliwość realizacji opracowanego projektu budowy Akademii Sztukmistrzów i jej Bursy. Realizacja opisanego przez autorów projektu przyczyniłaby się do rozwoju gospodarczego Miasta Lublin, podniesienia jego konkurencyjności oraz wzrostu rangi marki Miasta na arenie międzynarodowej. Akademia Sztukmistrzów stanowiłaby dodatkowo wizytówkę „Carnavalu Sztukmistrzów” organizowanego corocznie przez Urząd Miasta Lublin.

Wyróżnienia, każde o wartości 2000 zł, otrzymały trzy absolwentki Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego:

 • Pani Magdalena Ławicka, autorka pracy pt. "Tymczasowe przestrzenie publiczne uwzględniające potrzeby społeczności lokalnych" za bardzo ciekawe i realne do wdrożenia projekty koncepcyjne elementów małej architektury tymczasowej i zdarzeń architektonicznych w przestrzeniach publicznych, uwzględniając potrzeby społeczności lokalnych w Lublinie. W pracy wykonano projekty koncepcyjne zagospodarowania terenów na dawnym Placu Targowym, dziedzińcu przy Teatrze im. H. Ch. Andersena oraz na Placu Raabego i Czugały odpowiadające na potrzeby lokalnej społeczności, w oparciu o tymczasowa architekturę.
 • Pani Magdalena Węgorowska, autorka pracy pt. "Projekt koncepcyjny terenu zieleni na osiedlu Lipińskiego w Lublinie" za bardzo dobry, przemyślany i inspirujący dla Miasta projekt nowoczesnego terenu zieleni, podzielony na strefy funkcjonalne, odpowiadający na potrzeby mieszkańców. Teren opracowania zlokalizowany jest w dzielnicy mieszkaniowej Czechów Południowy na osiedlu Lipińskiego w Lublinie.
 • Pani Agnieszka Szczepańska, autorka pracy pt. "Projekt koncepcyjny ogrodu dźwięku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Hirszfelda w Lublinie" za bardzo ciekawą koncepcję ogrodu, z dużym potencjałem rozwojowym dla Lublina. Realizacja projektu ogrodu nie tylko spełniałaby funkcję edukacyjną dla osób z dysfunkcją wzroku ale także pomogłaby osobom widzącym na zrozumienie sposobu spostrzegania świata przez osoby niewidome i niewidzące.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej, VII edycji Konkursu. Do 15 września 2016 r. przyjmujemy prace dyplomowe: magisterskie, inżynierskie, licencjackie i doktoranckie z zakresu szeroko rozumianego rozwoju gospodarczego Lublina, obronione nie wcześniej niż w 2012 r.

Jeżeli jesteś studentem i masz innowacyjny pomysł na rozwój Lublina i na to jak podnieść jego konkurencyjność napisz o tym swoją pracę dyplomową!
Jeżeli obroniłeś/łaś pracę dyplomową dotyczącą Lublina nie trzymaj jej w szufladzie i pokaż ją nam!
Prace konkursowe wraz z załącznikami należy dostarczyć osobiście lub nadesłać pocztą na adres:

Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
pl. Litewski 1
20-80 Lublin
z dopiskiem: „Konkurs - praca dyplomowa”

Do wygrania aż 6000 zł !!

 

Poza cenną i prestiżową nagrodą, Twoja praca ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz mieć realny wpływ na rozwój Lublina i działania Urzędu Miasta. Podczas zbierania materiałów możesz liczyć na wsparcie Urzędu Miasta Lublin.
Osoba do kontaktu w sprawie pytań związanych z Konkursem:

Oliwia Wójtowicz
tel.: 81 466 25 12
e-mail: oliwia.wojtowicz@lublin.eu

V edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

Nagrodę główną w wysokości 6000 zł otrzymał:

Pan Bartłomiej Cybula, autor pracy pt. „Koncepcja rozwoju i rewitalizacji obszaru Śródmieścia w Lublinie wraz z uwzględnieniem terenów głównego dworca kolejowego”

Wyróżnienie o wartości 2000 zł otrzymał:

Pan Paweł Gozdek za pracę pt. „Możliwości usprawnienia funkcjonowania komunikacji miejskiej w Lublinie”

IV edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

Nagrodę główną w wysokości 6 000 zł otrzymał:
Pan Radosław Kielak, absolwent Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, autor pracy pt. „Projekt zagospodarowania fragmentu ulicy Krakowskie Przedmieście w Lublinie w oparciu o prace Jana Gehla”.

Wyróżnienia o wartości 2000 zł otrzymali:

 • Pani Monika Barszczewska, absolwentka Wydziale Ogrodnictwa i Architektury na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, autorka pracy pt. „Warsztat wyobraźni-współczesny trend w projektowaniu placów zabaw”,
 • Pani Sylwia Nowosz, absolwentka Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, autorka pracy pt. „Iluzja w przestrzeni publicznej-projekt instalacji dla Starego Miasta w Lublinie”,
 • Panowie Mateusz Polaszek i Łukasz Polaszek, absolwenci Wydziału Budownictwa i Architektury na Politechnice Lubelskiej, autorzy pracy pt. „Projekt galerii sztuki obok dawnego muru obronnego przy ulicy Dolnej Panny Marii”.

III edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

Nagrodę główną w wysokości 6 000 zł otrzymała:
Pani Katarzyna Kiełbińska autorka pracy pt. "Studium zagospodarowania zespołu dawnej cukrowni w Lublinie",

Wyróżnienia o wartości 2000 zł. otrzymali:

 • Pani Marta Więckowska za pracę pt.: "Projekt adaptacji budynku dworca Północnego PKP w Lublinie na Centrum Nauki";
 • Pani Katarzyna Anna Kopeć za pracę pt.: "Wybrane inicjatywy organizacji pozarządowych na rzecz wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie" ;
 • Pani Joanna Prokopiuk za pracę pt.: "Aspiracje edukacyjne lubelskich abiturientów".

II edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

Wyróżnienia otrzymało trzech autorów:

 • Pan Dawid Krzysiak, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, za pracę pt. „Koleje miejskie i regionalne w Lublinie oraz zasadność ich budowy na tle przykładów z Polski i ze świata”
 • Pani Kamila Kniaziowska, absolwentka UMCS, za pracę pt. „Miejska przestrzeń publiczna: konteksty społeczne i kulturowe na przykładzie Biłgoraja i Lublina”
 • Pan Bruno Schivinski, absolwent UMCS, za pracę pt. „Instrumenty marketingu internetowego wykorzystane na portalach społecznościowych – ocena skuteczności”.

I edycja Konkursu Prezydenta Miasta na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta

Nagrodę główną otrzymała:

Pani Jadwiga Wojciechowska-Bartnik, za pracę pt.: Rewitalizacja obszaru ulicy Rusałka w Lublinie.

Wyróżnienie otrzymała:

Pani Agata Regina Jędrek, za pracę pt.: "Kształtowanie wizerunku miasta z wykorzystaniem działań marketingowych na przykładzie Lublina"

VI edycja konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego miasta rozstrzygnięta!

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.