Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Działania prozdrowotne w roku 2017

Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” zaprasza do udziału w Lubelskich Obchodach XI Światowego Dnia Zespołu Downa. Spotkanie odbędzie się 26 marca 2017 r. (niedziela) w Sali Widowiskowej Teatru im. H. Ch. Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przy Placu Teatralnym 1 w godz. 16:00 – 18:30.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Lublin.

W załączeniu program uroczystości oraz link do filmowego zwiastuna wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=0JB5jvXdwmk&feature=youtu.be.

Program uroczystości

Do pobrania

Plakat informacyjny.pdf
Plakat informacyjny

Zrób mammografię na wiosnę!

Serdecznie zapraszamy mieszkanki Lublina w wieku 50 – 69 lat na badania mammograficzne, które będzie można wykonać bezpłatnie i bez skierowania lekarskiego w mammobusie w dniu 5 kwietnia 2017 r. przy Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1.

Badania przeprowadzi LUXMED DIAGNOSTYKA.

Mammografia trwa kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Panie, które zechcą skorzystać z zaproszenia prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu: 58 666 2444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Szczegółowe informacje na plakacie:

Lubelskie Dni Autyzmu - kwiecień 2017 r.

W dniu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu mają zachęcić do zwrócenia uwagi na takie zagadnienia jak: wczesne rozpoznawanie i diagnozowanie autyzmu, ale także na izolację czy nawet dyskryminację, jakich doświadczają osoby dotknięte autyzmem i ich rodziny.

Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski.  W tym dniu na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, zgodnie z hasłem „Zaświeć się na niebiesko” - reprezentacyjne budynki i budowle podświetlane są na  niebiesko.

W wydarzeniu tym od kilku lat uczestniczy również nasze Miasto. Podobnie jak w roku ubiegłym podczas tegorocznej inauguracji obchodów Lubelskich Dni Autyzmu w dniu 2 kwietnia 2017 r., o godz. 20.00 na kolor niebieski podświetlony zostanie budynek Centrum Spotkania Kultur, a w godzinach: 20.00-20.45 na Placu Teatralnym odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina.

Wydarzenie to będzie miało charakter akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem  jest przybliżenie mieszkańcom Lublina problematyki autyzmu oraz kształtowanie postaw zrozumienia i toleracji wobec osób ze spektrum autyzmu.

Szczegółowy program obchodów znajduje się w załączniku.

Ostatnia szansa na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka - Bezpłatne badania PoZdro! w Lublinie

Profilaktyka HCV w Lublinie

Miasteczko Zdrowia i Urody - 8 marca 2017 r.

Zdrowie publiczne – edukacja i profilaktyka