W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin na weekend 2-4 lutego
02.02.201809:02

Zachęcamy do skorzystania z ciekawych propozycji przygotowanych na ferie przez Miasto. Ofertę można znaleźć na stronie: zima.lublin.eu.  Poza atrakcjami dla uczniów do wyboru jest mnóstwo wydarzeń, które gwarantują udany weekend w mieście. Zobaczcie sami!

SPOTKANIA, WYSTAWY, FESTIWALE

Galeria Biała zaprasza w piątek o godz.18.00 na otwarcie wystawy pt. „BAGNOZA”. Tytuł wspólnego projektu Urszuli Pieregończuk i Mariusza Libla jest neologizmem, odnoszącym się do wiedzy (gnozy), uwikłanej w różne konteksty – mód, systemów i ideologii, które sprawiają, że ścieżka poznania nigdy nie jest jasna i prosta, a często przypomina bagnisty teren pełen zasadzek.

Analogowe granie - 48 godzin grania non-stop! W piątkowy wieczór warto wziąć udział w maratonie planszówkowym, który będzie trwał w Centrum Spotkania Kultur nieprzerwanie przez cały weekend. Start w piątek, 2 lutego o godzinie 20:00, koniec w niedzielę 4 lutego, również o 20:00.

Jaką inspirację dla młodej artystki stanowiły ściany budynków Lizbony, Tbilisi i Lublina można będzie zobaczyć zwiedzając wystawę Pauliny Hortyńskiej pt. „Ślady”. Na wernisaż zapraszamy 2 lutego o godz. 17.00 do Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej.

Na spotkanie z seryjnym poetą zaprasza Dom Słów. Wieczór z poezją Dariusza Foksa rozpocznie się w piątek o godz.18.00.

Wspaniale jest o tradycjach czytać, dobrze jest o nich słuchać, ale najlepiej ich doświadczyć. Wspólne Świętowanie Szabatu w towarzystwie żydowskiej muzyki i tańca to propozycja na piątkowy wieczór przygotowana przez Hotel Victoria.

W niedzielę w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” można będzie zobaczyć spektakl „Malowany ptak” w reżyserii Mai Kleczewskiej w wykonaniu aktorów Teatru Żydowskiego w Warszawie i Teatru Polskiego.

Rok 2018 to setna rocznica odzyskania Niepodległości. W niedzielę w godzinach 12.00-14.30 Grzegorz Miliszkiewicz i Halina Stachyra zapraszają do Muzeum Wsi Lubelskiej. Goście miasteczkowej piwiarni poznają zabytki świadczące o roli państwowości w II Rzeczypospolitej oraz znaczeniu dochodów z monopolów dla budżetu II Rzeczypospolitej.

Podróż do wnętrza obrazu to zjawiskowa interaktywna wystawa przygotowana w Centrum Kultury przez Karuzelę Sztuki. W niedzielę dzieci zostaną zabrane w podróż do świata sztuki pełnego obrazów, w których będzie można się zanurzyć i przeżywać je zupełnie inaczej niż w muzeach. Wystawę można zwiedzać w weekendy od 16.00 do 18:00 oraz w tygodniu we wtorek, czwartek i piątek od 17:00 do 19:00. Wystawie towarzyszą warsztaty w dniu 4 lutego o godz. 16:00.

W Muzeum Lubelskim można oglądać wystawę "Dla nieba i ziemi. Antoni Michalak - malarstwo" czyli blisko 150 prac malarskich, liczne rysunki, projekty do polichromii i witraży Antoniego Michalaka.

Centrum Kultury w Lublinie organizuje w niedzielę o godz.11.00 giełdę płyt i wydawnictw muzycznych. To cieszące się coraz większym zainteresowaniem cykliczne spotkanie miłośników dobrej muzyki i kolekcjonerów.

Warsztaty Kultury zapraszają na wystawę „Lubelski mebel miejski” prezentującą wybrane przez jury prace zgłoszone w konkursie Meblujemy miasto!, który polegał na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny.

Młodzi artyści zapraszają na wystawę poplenerową młodych artystów. Twórcy zaprezentują swój dorobek, który powstał podczas intermedialnego pleneru, odbywającego się w Bychawie pod kierunkiem Jana Gryki oraz Agnieszki Ozimek w przestrzeni Fundacji Piękno Panie, ul. Jezuicka 17.

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wystawę „Zabawka i mebel” prezentującą najciekawsze realizacje młodych projektantów uczących się w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Wystawa otwarta jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-16:00.

KINO I TEATR

Teatr im, H. Ch. Andresena zaprasza w weekend młodych widzów na spektakl „Pyza na polskich dróżkach”. To propozycja dla tych naj-naj-najmłodszych od 0 do 3 lat. Opiekę muzyczną i patronat honorowy nad spektaklem objął Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego.

Najlepszą i najpopularniejszą operetkę Emmericha Kalmana w reżyserii Artura Hoffmana „Księżniczka Czardasza” można zobaczyć w w sobotę i niedzielę w Teatrze Muzycznym.

Teatr im. Juliusza Osterwy zaprasza na spektakl "Pani Bovary" Gustawa Flauberta od 1 do 4 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenie biletów edukacyjnych można kupić w kasie teatru!

Centrum Kultury zaprasza na weekend z doskonałym kinem, w tym dwie premiery. W piątek odbędzie się polska premiera docenianego na wielu festiwalach, uznanego przez krytyków za jeden z najwybitniejszych horrorów 2017 roku - „Hagazussa". Kolejne propozycje to polski obraz „Dzikie róże” i „Niemiłość” nagrodzony przez Jury Konkursu Głównego w Cannes, najnowszy film Andrieja Zwiagincewa. Wstrząsającą historię wybitnego polskiego malarza – Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem przedstawia dokument Beksińscy. Album wideofoniczny.

KONCERTY

Tradycyjnie zachęcamy do odwiedzenia Miejsc Inspiracji. Na koncerty muzyki klezmerskiej zaprasza Mandragora. W piątek o godz.20.30 w restauracji wystąpi zespół Berberys z gościnnym udziałem Daniiły Isajeva, a w sobotę, 3 lutego restauracja przygotowała wieczór Gdybym był bogaty - zwierzenia Henryka Rajfera! Publiczność usłyszy znane utwory z musicalu "Skrzypek na dachu" oraz skecze pełne żydowskiego humoru. Wstęp wolny. Rezerwacje: 81 536 20 20. Ilość miejsc ograniczona.

Niestety, żegnamy „Dom Złotnika”. 3 lutego o godz.20.00 po raz ostatni wstąpią tam Poławiacze Pereł Improv Teatr. Będą skecze, pożegnalne improwizacje, etiudy, komedie, farsy, dramaty, otwarte czytania. Oczywiście z udziałem publiczności.

WARSZTATY

W weekend na Ferie z robotami zapraszają Tarasy Zamkowe. Podczas warsztatów z robotyki można będzie skonstruować własnego robota, spróbować swoich sił w turnieju gier interaktywnych i spotkać robota humanoidalnego.

Sobota w Labiryncie to okazja do poznania wystawy "Miasto, którego nie widać", przybliżającej sposób postrzegania przestrzeni miejskiej przez osoby niewidome. Dzieci będą miały możliwość zbadania rysunków, rzeźb, fotografii i dotykowej książki bez użycia zmysłu wzroku. Warsztaty będą tłumaczone na język migowy.

CO JESZCZE?

Centrum Kultury zaprasza na Ferie ze Sztuczką dla dzieci 7+. To eksperymentalna formuła, która zakłada udostępnienie dzieciom różnorodnych przestrzeni, odpowiednio wyposażonych i zaaranżowanych. Pod okiem przeszkolonych playworkerów dzieci korzystają z nich wedle własnego uznania. Każdego dnia dzieci będą miały również dostęp do Sali Kinowej, gdzie demokratycznie dokonają wyboru filmu i wspólnie go obejrzą.