Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin zaprasza do współpracy wszystkich mieszkańców Lublina, przede wszystkim studentów oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wolontariat sportowy jest bowiem doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie dla aktywnych i głodnych wyzwań osób, które chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

O Centrum

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin powstało z potrzeby wspierania lubelskich Klubów Sportowych. Funkcjonowanie Centrum opiera się na efektywnej koordynacji działań wolontariuszy, zaangażowanych w pracę przy wydarzeniach sportowych na terenie Miasta Lublin.
Dzięki Centrum, swoje siły dla obopólnej korzyści mogą połączyć organizatorzy imprez sportowych w Mieście Lublin oraz miłośnicy sportu, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobywać doświadczenie, pracując jako wolontariusze sportowi.
Centrum zajmuje się rekrutacją wolontariuszy i przygotowaniem ich do pracy wolontariackiej, poprzez wyposażenie ich w niezbędny zasób wiedzy, a następnie deleguje do pomocy przy wydarzeniach sportowych. Jednym z najważniejszych celów jest przygotowanie grupy wolontariuszy do pracy podczas turnieju UEFA EURO U21 w piłce nożnej w 2017 roku.
Centrum promuje ideę wolontariatu sportowego i pozytywne zachowania w sporcie, poprzez organizację akcji informacyjno – promocyjnych w szkołach oraz spotkań ze znanymi sportowcami, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska sportowego z mieszkańcami Miasta Lublin.

Oferta dla wolontariuszy

Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta LublinSwoim wolontariuszom, Centrum oferuje przede wszystkim możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz nowych umiejętności, poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach rozwijających kompetencje miękkie, m.in. umiejętność pracy w grupie oraz radzenia sobie w sytuacjach stresowych, w tym podczas imprez masowych.
Wolontariusze, współpracujący z Klubami Sportowymi będącymi partnerami Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, otrzymają pakiety startowe, certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie sportowym oraz zniżki na różnego rodzaju zajęcia sportowe. Będą mogli również brać udział w imprezach integracyjnych i spotkaniach ze sportowcami, nawiązać nowe znajomości i kontakty oraz realizować własne pasje.

Jak zostać wolontariuszem?

Wolontariuszem sportowym może zostać każdy, jednak w zależności od predyspozycji musi być to wolontariat w stosownym zakresie. Centrum poszukuje osób sumiennych i odpowiedzialnych, posiadających zdolności komunikacyjne i nie obawiających się wyzwań. Aby zostać wolontariuszem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: www.wolontariatsportowy.com/lublin

Koordynatorem Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin jest Fundacja Absolwentów UMCS. Więcej informacji o Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin znajduje się na stronie: www.wolontariatsportowy.com/lublin , a najświeższe informacje na temat bieżącej działalności Centrum oraz wydarzenia, w których można wziąć udział dostępne są na fanpage'u Centrum na Facebooku.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

Captcha*

Ile to jest 7 dodać 2?

(wpisz wynik słownie)