W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bezpłatne badania serca...
30.09.200810:55

Mieszkańcy będą mogli dzisiaj (1 października) skorzystać z bezpłatnych badań serca. Kardiologiczna poradnia stanie na placu Zamkowym w Lublinie w godzinach 9.00 - 19.00.

W ramach badań pacjenci zbadają swoje tętno, wykonają pomiar ciśnienia tętniczego, stężenia cholesterolu i cukru (glikemii przygodnej), a osoby chorujące na cukrzycę - dodatkowo pomiar hemoglobiny glikowanej. Ponadto, wszystkie osoby, u których wyniki badań okażą się nieprawidłowe, będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji kardiologa, który dodatkowo może zlecić badanie EKG i ECHO serca. Badania będą przeprowadzane na wysokiej jakości sprzęcie medycznym przez wyspecjalizowany zespół lekarzy i pielęgniarek.

Kardiologiczna Poradnia Servier będzie przyjmowała chętnych na badania w godzinach 9.00-19.00. Rejestracja oraz wydawanie numerków rozpocznie się o godz. 9.00. Ze względu na czas trwania poszczególnych badań poradnia jest w stanie przyjąć ograniczoną liczbę pacjentów.

Dodatkową atrakcją będzie namiot edukacyjny, w którym można zapoznać się z tematyką chorób serca, otrzymać materiały informacyjne oraz skorzystać z materiałów audiowizualnych propagujących profilaktykę i zdrowy styl życia.



Akcja „Sevier dla Serca” jest organizowana od 2003 roku w ramach kampanii edukacyjno - diagnostycznej prowadzonej przez firmę Servier Polska, nad którą patronat objęło Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W tym roku Kardiologiczna Poradnia Servier dotrze do 18 miast oferując mieszkańcom szereg bezpłatnych badań i specjalistycznych konsultacji. Najważniejszym celem akcji jest edukacja Polaków w zakresie profilaktyki kardiologicznej oraz podnoszenie ich świadomości na temat czynników ryzyka chorób układu krążenia. Dzięki niej udało się do tej pory przebadać blisko 30 tysięcy Polek i Polaków na terenie całego kraju. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Serce wolne… od zawału” .