W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

E-usługi przestrzenne

E-usługi przestrzenne skierowane są do obsługi interesantów urzędu oraz do grup odbiorców tj. geodetów uprawnionych, rzeczoznawców majątkowych, komorników sądowych, notariuszy.

Wybierz jeden z dedykowanych portali i załatw sprawę z zakresu geodezji bez potrzeby wychodzenia z domu.

Przed skorzystaniem należy zapoznać się z Regulaminem e-usług. Wykorzystanie części zamieszczonych materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego wymaga uzyskania licencji.

Portal geodety

Portal interesanta

Portal branżysty

PRZP

Portal rzeczoznawcy

Narada koordynacyjna

Portal mapowy

Portal komornika

Portal projektanta

Wypis/Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

  1. Portal geodety - E-usługa przeznaczona dla geodetów wykonujących prace geodezyjne na terenie powiatu. Umożliwia zgłoszenie nowej pracy geodezyjnej wraz z zamówieniem materiałów. Geodeta ma dostęp do wszystkich zgłoszonych przez siebie prac geodezyjnych, dla których można wykonać zgłoszenie uzupełniające na materiały, pobrać dokument obliczenia opłaty i dokonać płatności elektronicznych.
  2. Portal rzeczoznawcy - E-usługa umożliwiająca rzeczoznawcom przeglądanie aktów notarialnych, po wcześniejszym wykupieniu wglądu do danej jednostki ewidencyjnej, oraz zamawiania szczegółowych danych dotyczących wskazanych transakcji. Należy pamiętać, że kupując na raz wgląd do 2 jednostek ewidencyjnych, czas nie jest wydłużony o kolejne 4 godziny. Wgląd do następnej jednostki najlepiej aktywować po zakończeniu przeglądania poprzedniej.
  3. Portal komornika - E-usługi przeznaczone tylko dla komorników sądowych poszukujących nieruchomości na terenie powiatu należących do dłużników.
  4. Portal interesanta - E-usługa, dzięki której interesant, po zalogowaniu się za pomocą profilu zaufanego(PZ) ma możliwość zamówienia materiałów. Wypełniając wniosek należy wskazać zakres zamówienia, sposób odbioru materiałów, oraz podać informacje kontaktowe do interesanta
  5. Narada koordynacyjna - E-usługa przeznaczona dla pracowników branż w celu uczestnictwa w zdalnej naradzie koordynacyjnej.
  6. Portal projektanta - E-usługa, dzięki której projektant może złożyć wniosek o uzgodnienie sieci. Do składanego wniosku należy dodać odpowiednie załączniki oraz określić położenie przebiegu planowanego przyłącza. Po wystawieniu przez urząd opłaty, projektant ma możliwość pobrania DOO oraz opłacenia go drogą elektroniczną.
  7. Portal branżysty - e-Usługa do weryfikacji i aktualizacji obiektów GESUT.
  8. Portal mapowy - e-usługa przeznaczona do przeglądania map geodezyjnych.
  9. Wypis/Wyrys z MPZP - e-usługa, dzięki której interesant, po zalogowaniu się za pomocą profilu zaufanego(PZ) ma możliwość zamówienia dokumentów: wypis i/lub wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego lub Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego oraz zaświadczenie o braku Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
  10. PRZP - e-usługa przeznaczona jest tylko dla podmiotów realizujących zadania publiczne na podstawie art. 12 ust. 1 i 2, art. 14 ust. 1, art. 15 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej. Pozwala na złożenie wniosku o udostępnienie w postaci elektronicznej zbiorów danych zgodnie z art.40a ust.2 pkt 4 a i b PGiK.
Zestawienie znaków, informujących o współfinansowaniu projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt „Budowa i rozbudowa e-usług w Gminie Lublin” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Kontakt

Sprawy merytoryczne:
Wydział Geodezji,
ul. Wieniawska 14, pok. 518,
tel. 81 466 2100,
e-mail: portalgeodezyjny@lublin.eu

Sprawy techniczne:
Wydział Informatyki i Telekomunikacji,
Referat ds. systemów geoprzestrzennych,
e-mail: geoportal@lublin.eu