W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem po mieście

Bezpłatne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem po mieście
04.09.201313:18

Przedsięwzięcie ma na celu wyróżnienie lokalnych przedsiębiorstw, które stanowią wizytówkę miasta, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują dobre praktyki w zakresie prowadzenia biznesu. Kandydaci mają czas do 10 października na złożenie aplikacji w ramach jednej z kategorii konkursowych: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Zmiana krajobrazu gospodarczego miasta.

Cztery pierwsze kategorie adresowane są przede wszystkim do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Ostatnia otwiera się nie tylko na osiągnięcia lubelskich firm, lecz także na sukcesy naukowców, wynalazców, instytucji oraz organizacji, które w widoczny sposób kształtują wizerunek Lublina poprzez adaptowanie nowych trendów w działalności badawczej i gospodarczej. Wprowadzone w tym roku regulaminowe zmiany umożliwią ubieganie się o nagrody także najlepszym absolwentom studiów doktoranckich.

- Nagroda trafia do przedsiębiorstw działających w oparciu o wysokie standardy biznesowe i odgrywających istotną rolę na gospodarczej mapie Lublina. Ciesze się, że w tym roku będę miał możliwość nagrodzenia także osób wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w środowisku naukowym. Dzięki ich wynikom, tworzy się zaplecze dla biznesupodkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ubiegłorocznej edycji konkursu laureatami Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin zostali: Verano Ryszard Miazga ("Innowacyjność"), Pol-Inowex S.A. ("Obecność na Rynku Globalnym"), KOM-EKO S.A. ("Zielona Gospodarka"). Wyróżnienia otrzymali: WOLCO Sp. z o.o, BioMaxima S.A., MUSI Lublin Sp. z o.o., AGRAM S.A., Odlewnia Żeliwa Lublin Sp. z o.o. Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Lublin dla firmy, która zmienia krajobraz gospodarczy Lublina trafiła do Sigma S.A.

Wśród laureatów czerech poprzednich edycji znalazły się m.in. Wytwórnia Szczepionek i Surowic Biomed-Lublin S.A. (kategoria „Inwestor Roku”, 2011), spółka eLeader (kategoria „Firma Innowacyjna”, 2011), Przedsiębiorstwo Transhurt („Inwestor Roku”, 2010), R.B.M. Apex („Firma Innowacyjna”, 2010), Agencja Reklamowa Maik (Firma Odpowiedzialna Społecznie”, 2010), Centrum Zana („Inwestor Roku”, 2009), CSF Polska („Firma Innowacyjna”, 2009), Przedsiębiorstwo Marko („Inwestor Roku” 2008), Przedsiębiorstwo Cormay („Firma Innowacyjna” 2008). Dodatkowo, wyróżnienia w konkursie otrzymały: agencja reklamowa Maik i spółkaPol-Inowex (2011), spółki Tehand i eLeader (2010), Zakład Obróbki Metali „Komech” i spółka Atut (2009) oraz Agencja Promocyjno – Reklamowa Cumulus (2008).

Laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach wyłoni kapituła konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele środowiska biznesu, świata nauki, mediów i samorządu. Wyróżnienia trafią do laureatów podczas październikowej Gali Przedsiębiorczości. Najlepsze firmy razem z nagrodą otrzymają także możliwość rekomendacji do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2013 r. Dokumenty aplikacyjne można pobrać na stronie internetowej, pod adresem www.nagrodagospodarcza.lublin.eu. Przedsiębiorstwa biorące udział w konkursie nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin została ustanowiona w 2008 roku. Celem konkursu jest uhonorowanie firm, które są najlepszą wizytówką miasta i regionu, przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego Lublina i stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Konkurs ma promować przedsiębiorstwa, które cechują się stabilnością rozwoju i dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie działają w sposób transparentny i przejrzysty, a przy tym odnoszą sukces ekonomiczny działając na korzyść swojego otoczenia.

Dodatkowe informacje:
Maciej Celewicz
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
tel. 81 466 25 12
e-mail: maciej.celewicz@lublin.eu