W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Budżet Obywatelski Dzielnicy Rury

Budżet Obywatelski Dzielnicy Rury
15.03.201312:06

Rada Dzielnicy Rury zdecydowała się oddać głos mieszkańcom w sprawie podziału środków z tegorocznej rezerwy celowej. Dzięki temu, będą oni mieć wpływ na rozdysponowanie 109 tysięcy złotych.

Mieszkańcy najpierw będą mogli zgłosić zadania, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w ramach rezerwy celowej, a następnie w drodze głosowania wybiorą te najpotrzebniejsze. Ostateczną decyzję w sprawie podziału środków podejmie Rada Dzielnicy Rury w drodze uchwały.

Budżet obywatelski ma za zadanie zaktywizować mieszkańców oraz wzbudzić zainteresowanie sprawami planowania wspólnej przestrzeni miejskiej. Na budżecie obywatelskim skorzystają również władze miasta i dzielnicy Rury, którzy dzięki niemu poznają potrzeby mieszkańców oraz przyczynią się do budowy społeczeństwa obywatelskiego w Lublinie.

Projekt dzieli się na dwa etapy:

Przyjmowanie zgłoszeń projektów do realizacji z rezerwy celowej.
Głosowanie nad zgłoszonymi projektami,

Pierwszy etap trwa do 8 kwietnia.

Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje projektów poprzez formularz, dostępny na stronie internetowej www.budzetobywatelski.lublin.pl oraz stronie Urzędu Miasta Lublin, w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Filaretów 44 oraz w siedzibie Rady Dzielnicy (Dom Kultury LSM).

Wypełniony formularz można przesłać mailem na adres kontakt@fundacjawolnosci.org lub dostarczyć osobiście do BOM-u, siedziby Rady Dzielnicy lub administracji osiedla.

Wszystkie projekty zostaną zweryfikowane we współpracy z Urzędem Miasta Lublin pod względem formalno-prawnym (np. czy wskazana inwestycja może być zrealizowana na danym terenie).

W tym czasie odbędą się trzy spotkania mieszkańców dzielnicy (18 marca w Szkole Podstawowej Nr 38, 22 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 oraz 4 kwietnia w Domu Kultury LSM).

Drugi etap projektu będzie polegał na przeprowadzeniu głosowania wśród mieszkańców dzielnicy. Planujemy zorganizować głosowanie kilkudniowe oraz w różnych lokalizacjach, tak aby umożliwić oddanie głosu jak największej liczbie mieszkańców.

Budżet obywatelski koordynuje Fundacja Wolności we współpracy z Radą Dzielnicy Rury.
Fundacja Wolności jest organizacją pozarządową, prowadzącą działalność pożytku publicznego w zakresie rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Prowadzi również działania związane z edukacją ekonomiczną, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Koordynator: Krzysztof Jakubowski, tel. 513 97 95 97, email: kontakt@fundacjawolnosci.org
Asystent: Radosław Kusaj, email: radosław.kusaj@fundacjawolnosci.org