W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Centrum Arbitrażu i Mediacji rozpoczyna działalność w Lublinie

Centrum Arbitrażu i Mediacji rozpoczyna działalność w Lublinie
28.11.201412:02

Podpisanie aktu założycielskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji (CAM) w Lublinie odbyło się 27 listopada, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, podczas Międzynarodowej Konferencji „Polubowne rozwiązywanie sporów gospodarczych w spółkach handlowych”.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Grzegorz Siemiński Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego, prof. dr hab. Piotr Stanisz Dziekan WPPKiA KUL oraz mgr Marek Dąbrowski kierownik Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji.

- Lublin jest największym motorem napędowym gospodarki po wschodniej stronie Wisły. To nas zobowiązuje do zapewnienia odpowiednego otoczenia dla biznesu. Jestem przekonany, że działania Lubelskiego CAM zostaną bardzo szybko docenione przez lubelskich przedsiębiorców zwiększając również potencjał gospodarczy naszego miasta, jako dobrego miejsca do inwestowania – dodał Grzegorz Siemiński, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.



Centrum ułatwia przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej poprzez wskazanie szans na rozwiązanie sporu w sposób polubowny z możliwością kontynuowania współpracy pomiędzy skonfliktowanymi dotąd partnerami. Propozycja Centrum dotyczy również zasady poufności.

- Celem Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji jest zbudowanie silnej i rozpoznawanej marki, zarówno w Lublinie, jak i regionie stanowiąc szansę dla przedsiębiorców i uzupełniając lukę pomiędzy negocjacjami a postępowaniem sądowym, z której dotychczas przedsiębiorcy nie korzystali. Mam nadzieję, że tak jak oczywiste jest występowanie sporów, tak oczywiste będzie ich rozwiązywanie właśnie poprzez wykorzystanie mediacji – zaapelował Marek Dąbrowski – Kierownik Lubelskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji

Tematem przewodnim konferencji była specyfika i aktualne problemy polubownego rozwiązywania sporów gospodarczych w spółkach handlowych w Polsce oraz w perspektywie europejskiej. Organizatorem konferencji było Lubelskie Centrum Arbitrażu i Mediacji. Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Gospodarki oraz Najwyższej Izby Kontroli. Była współfinansowana w ramach projektu „Centra Arbitrażu i Mediacji – Projekt Pilotażowy” ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Lubelskie Centrum Arbitrażu i Mediacji (CAM) funkcjonujące na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, jest jednym z sześciu Centrów, działających w całej Polsce i jedynym w regionie południowo-wschodniej Polski, utworzonym we współpracy z Ministerstwem Gospodarki. Misją Centrum Arbitrażu i Mediacji jest wspieranie i pomoc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu sporów związanych z wszelką ich aktywnością, z wykorzystaniem metod polubownych.