W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dwie koncepcje przebudowy Al. Racławickich

Dwie koncepcje przebudowy Al. Racławickich
24.02.201412:44
Zapraszamy do zapoznania się z dwoma wariantami przebudowy Al. Racławickich, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Lipowej.
Do niedzieli 2 marca włącznie czekamy na pytania i uwagi mieszkańców dotyczące koncepcji inwestycji. Opinie można zgłaszać mailem na adres w temacie korespondencji wpisując "Al. Racławickie".
Następnie pytania zostaną omówione na otwartym spotkaniu z projektantem firmą Mosty Katowice sp. z o.o., które odbędzie się w środę 19 marca o godz. 17.30 w sali obrad Rady Miasta Lublin.
Projektowana dokumentacja techniczna zakłada przebudowę Al. Racławickich, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Lipowej i odcinka ul. Głębokiej. W ramach zadania w ciągu Al. Racławickich i ul. Lipowej zostaną wyznaczone buspasy, ul. Sowińskiego i ul. Poniatowskiego zostaną poszerzone do uzyskania przekroju czteropasowego.
Warianty różnią się od siebie rozwiązaniami dla ciągów rowerowych. Wariant I zakłada budowę ścieżek rowerowych wzdłuż Al. Racławickich, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego. Natomiast wariant II zakłada wytyczenie pasów rowerowych w jezdniach.
Obiema koncepcjami można się zapoznać pod linkiem - Al. Racławickie.