W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych po raz pierwszy w Lublinie

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych po raz pierwszy w Lublinie
25.05.202312:35

Tegoroczny Europejski Kongres Rad Młodzieżowych po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie. W nadchodzący weekend, od 26 do 28 maja, we wspólnych obradach udział weźmie 80 przedstawicielek i przedstawicieli Rad Młodzieżowych w Polce. Wydarzenie ma charakter zamknięty i skierowane jest wyłącznie do zarejestrowanych uczestników.  

– Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży 2023 to także doskonała przestrzeń do otwartej dyskusji młodych i aktywnych ludzi, którzy są zaangażowani w przyszłości Unii Europejskiej. Organizatorom dziękuję za wybór naszego miasta, a uczestnikom życzę ciekawych spotkań i owocnych debat w Lublinie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych ma wzmocnić zainteresowanie osób działających w młodzieżowych radach i sejmikach wojewódzkich tematyką europejską. Tegoroczny program wydarzenia skoncentrowany jest wokół trzech ścieżek tematycznych:

  • wartości Unii Europejskiej: jakimi wartościami kieruje się UE? Co jest dla Nas i UE ważne?
  • ochrona klimatu: jak rozwijać gospodarkę bez degradacji środowiska? na czym polega Europejski Zielony Ład?
  • bezpieczeństwo Europy: jak wojna w Ukrainie wpływa na UE? Jaką strategię ma UE na obronne kontynentu?

– Europejski Kongres Rad Młodzieżowych to trzydniowe wydarzenie cykliczne, organizowane co roku w innym mieście w Polsce. W tym roku to w Lublinie, Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, przedstawiciele młodzieżowych rad i sejmików z całej Polski będą rozmawiać o unijnych priorytetach, projektach i instytucjach, a także o obecności Unii Europejskiej w lokalnych społecznościach – mówi Joanna Pietrasik, Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.

Wydarzenie organizowane jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacją Civis Polonus. Program wydarzenia znajduje się pod linkiem http://kongresmlodziezy.euin.pl. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Kongresu oraz profilu społecznościowym Facebook