Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Kolejna edycja konkursu plastycznego z Lublinem w roli głównej

05.04.201810:17

Zapraszamy do udziału w V edycji Konkursu plastycznego organizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. W tym roku inspiracją do tworzenia prac jest hasło: „Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski w Lublinie”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, a wyróżnione prace będą prezentowane podczas wystawy w Galerii Ratusz. Prace konkursowe można składać do 11 maja 2018 r.

Konkurs skierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Lublina. Jego celem jest rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności oraz wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży. Tegoroczna tematyka konkursu będzie doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszego miasta i kraju, a także zaprezentowania ważnych wydarzeń oraz postaci, które odegrały istotną rolę w odzyskaniu niepodległości. Prace mogą przedstawiać symbole Polski i Lublina, obrazować „prezent” jaki nasze Miasto może otrzymać z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, pokazywać zabawy uświetniające ten Jubileusz, czy też być plakatem wykonanym z okazji tej rocznicy.
 

Prace konkursowe będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych:

  • dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych
  • uczniowie szkół podstawowych z klas I - III i zerówek szkolnych
  • uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI
  • klasy 7 i młodzież klas gimnazjalnych.

Powołane jury w każdej kategorii wiekowej przyzna jedną nagrodę główną, dwie nagrody za zajęcie II miejsca oraz wyróżnienia. Wyłonione prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Galerii Ratusz przy pl. Króla Wł. Łokietka 1 w Lublinie. Szczegółowe informacje na temat Konkursu zawarte są w załączonym regulaminie. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: .

Pliki do pobrania

Regulamin Konkursu Plastycznego 2018.odt
Regulamin Konkursu Plastycznego 2018

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)