W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „LubTech-Digital Health 2021”

Konferencja „LubTech-Digital Health 2021”
27.08.202114:30

Miasto Lublin zaprasza do udziału w konferencji „LubTech-Digital Health 2021” dedykowanej cyfryzacji w obszarze medycyny i zdrowia. Jest to pierwsza z cyklu konferencji poświęconych nowym technologiom, która będzie realizowana pod wspólną marką LubTech. Wydarzenie odbędzie się 8 września, w godz. 8.00-16.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz online.

– Cyfryzacja obszaru zdrowia to jeden z priorytetów w nowej perspektywie finansowania UE, dlatego budowanie wspólnej wiedzy, wymiana doświadczeń i łączenie kompetencji są teraz szczególnie ważne. Stąd pomysł na organizację konferencji, podczas której chcemy kompleksowo przedstawić aktualną wiedzę w zakresie e-zdrowia. Zapraszamy podmioty zawodowo zaangażowane w pracę nad nowymi rozwiązaniami, ale również zainteresowanych tą tematyką mieszkańców Lublina i regionu. Konferencja poruszy najważniejsze zagadnienia cyfrowej medycyny oraz będzie okazją do poznania kluczowych instytucji wspierających rozwój innowacji, realizowanych i planowanych projektów oraz lubelskich ekspertów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona podmiotów związanych z obszarem zdrowia, m.in. jednostek leczniczych, firm z obszaru medycyny i zdrowia oraz z branży ICT, przedstawicieli administracji publicznej oraz szerokiego grona innowatorów i użytkowników końcowych zainteresowanych tematyką rozwoju innowacji w obszarze e-zdrowia. Podczas konferencji przedstawione zostaną aktualne trendy, priorytety rozwojowe, wdrażane rozwiązania i nowe projekty. Konferencja będzie okazją do poznania najważniejszych instytucji tworzących system wsparcia dla innowacji w zdrowiu oraz ich roli w systemie. Omówiona zostanie także rola użytkownika końcowego, technologiczne, prawne, ekonomiczno-społeczne i etyczne bariery wdrożeń oraz komercjalizacji.

Głównymi organizatorami konferencji są Miasto Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W organizację konferencji włączyły się również firmy będące członkami Klastra Lubelska Medycyna.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja, której dokonać można na stronie: lubtech.lublin.eu/rejestracja do 6 września.

Agendę konferencji oraz szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: lubtech.lublin.eu.