W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Krajowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Wakcynologii

Krajowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Wakcynologii
23.10.201311:03

Już po raz piąty odbędzie się Krajowa Konferencja poświęcona tematyce szczepień ochronnych, ich skuteczności oraz wpływu na zdrowie publiczne.

Podczas licznych sesji i warsztatów poruszone zostaną tematy dotyczące monitorowania bezpieczeństwa, nowych możliwości profilaktyki chorób zakaźnych, szczepień wybranych grup osób a także zagadnienia kształtowania właściwego wizerunku szczepień i aspektów etycznych.

W konferencji weźmie udział Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin. Swoją obecność potwierdzili m.in.: prof. dr hab. med. Leszek Szenborn, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu oraz prof. dr hab. med. Jacek Wysocki, Wiceprezes Polskiego Tow. Nauk o Zdrowiu oraz Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. W tym roku do udziału w konferencji zaproszeni zostali także przedstawiciele samorządów lokalnych, coraz bardziej zainteresowanych tworzeniem programów profilaktycznych opartych na wykorzystaniu szczepionek.

Lublin jest jednym z miast, w którym liczba programów zdrowotnych finansowanych przez Gminę dla mieszkańców stale wzrasta. Realizowane są programy z zakresu szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom, HPV czy grypie. W roku 2013 w Lublinie zrealizowano program szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy dla dziewcząt ur. w 2001 r. oraz przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia w zakresie ok. 20 % populacji.

V Krajową Konferencję Polskiego Stowarzyszenia Wakcynologii ,,Szczepienia - wykorzystaj szansę" odbędzie się w dniu 24 października (czwartek) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego o godz. 17:00, w sali nr 1.