W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kryształowa Cegła dla inwestycji Lublina

Kryształowa Cegła dla inwestycji Lublina
16.12.201412:35

Nagrodą „Kryształowej Cegły” w XIV edycji Konkursu „DOM 2014” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE wyróżniono stadion miejski Arena Lublin i przedłużenie al. Solidarności.

W konkursie „DOM 2014” wzięło udział 51 inwestycji z Polski, Ukrainy i Białorusi. Kapituła wybrała zwycięzców w 11 kategoriach. Stadion Miejski Arena Lublin został laureatem Kryształowej cegły w kategorii Obiekty Sportowe, a przedłużenie al. Solidarności nagrodzono w kategorii Inwestycje Drogowe. Konkurs został zorganizowany już po raz czternasty przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.

Celem konkursu jest pobudzanie aktywności ekonomicznej, gospodarczej i obywatelskiej regionów Europy Wschodniej poprzez promowanie i dokumentowanie działań w zakresie rozwoju regionalnej infrastruktury, budownictwa i architektury, a także promocja najlepszych inwestycji i wzorcowych praktyk w budownictwie, uwzględniających ochronę środowiska.

Konkurs ma przyczynić się do poprawy jakości i estetyki budowli, a także do przywracania miastom ich dawnej świetności dla zachowania europejskiego dziedzictwa kulturowego. Konkurs stał się największym przeglądem dokonań architektonicznych, inżynierskich, konserwatorskich w Europie Wschodniej, a Statuetka Kryształowej Cegły postrzegana jest w środowisku inwestycyjnym jako wyraz uznania i szczególna forma rekomendacji.

Stadiom Miejski - Arena Lublin

Stadion miejski wyposażony jest w zadaszone trybuny (dokładnie 15 400 miejsc siedzących numerowanych) z wydzielonym sektorem VIP na 650 miejsc oraz w wbudowany w bryłę stadionu budynek główny o pow. około 8800 m2. Znajduje się w nim zaplecze szatniowo-socjalne i sanitarne dla zawodników, dziennikarzy oraz strefa VIP. W budynku głównym znajduje się również strefa odnowy biologicznej i sale ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne i techniczne.

W budynku komercyjnym o powierzchni ok 700 m2, zlokalizowanym w podtrybuniu, przewidziano sklep sportowy, dwa gabinety kosmetyczne, pub sportowy, natomiast w pozostałej części podtrybunia zaplanowane zostały: bary, sanitariaty i punkty pierwszej pomocy. Parkingi znajdujące się wokół obiektu stadionu pomieszczą łącznie 1027 pojazdów. Ogółem powierzchnia działki wynosi 185 166,00 m2, natomiast powierzchnia zabudowy około 11 812,00 m2.

Na terenie obok stadionu znajduje się czterotorowa bieżnia tartanowa oraz dwa pełnowymiarowe nawadniane boiska treningowe (jedno z trawą sztuczną, drugie z naturalną).Ogółem powierzchnia działki wynosi 185 166,00 m2 , natomiast powierzchnia zabudowy około 11 812,00 m2.



Droga dojazdowa do węzła drogowego „Dąbrowica" Obwodnicy Miasta Lublin w ciągu dróg ekspresowych S12, S17, S19

Budowa przedłużenia al. Solidarności do węzła drogowego "Dąbrowica" na obwodnicy Miasta Lublin otrzymała Kryształową Cegłę jako najlepsza inwestycja budowlana po obu stronach wschodniej granicy UE w kategorii inwestycje drogowe. Wybudowanych zostało łącznie 5,800 km z czego 3,8 km w granicach Lublina. Od 25 września trasa jest do dyspozycji kierowców.

Al. Solidarności to jedna z trzech dróg dojazdowych do budowanej obwodnicy miasta Lublin i najważniejszy dojazd do głównego węzła „Dąbrowica”. Przejmie ona większość ruchu drogowego z dotychczasowej al. Warszawskiej, a tym samym przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa i komfortu ruchu, a w przyszłości spowoduje przeniesienie ruchu tranzytowego na obwodnicę Lublina.

Zwycięskie inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu środków z Unii Europejskiej.