W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin jako Centrum Kompetencji Wschodnich

Lublin jako Centrum Kompetencji Wschodnich
05.10.201115:40

Wczoraj po raz trzeci obradowała Rada Rozwoju Lublina. Podczas obrad przedstawione zostały założenia Projektu Lublin 2020 i metodologia, na której opierać się będzie tworzona strategia Lublina. Zaprezentowana została również koncepcja Lublina jako Centrum Kompetencji Wschodnich.

Koncepcję zaprezentował Paweł Prokop, Doradca Prezydenta ds. partycypacji społecznej i współpracy transgranicznej.

W wyniku szczegółowego omówienia problematyki rozwoju Lublina, analizując charakter i obszary współpracy zdiagnozowano sześć linii programowych tej koncepcji:

1) społeczeństwo obywatelskie i partycypację;
2) sprawne zarządzanie w administracji;
3) kulturę dla rozwoju;
4) naukę i edukację;
5) współpracę biznesową i inwestycje;
6) kształcenie liderów zmian.

Od wielu lat organizacje pozarządowe i Samorząd Miasta Lublin skutecznie budują sieć powiązań z partnerami zza wschodniej granicy. Sieć organizacji pozarządowych w Lublinie jest bardzo silna. Dzięki dotychczasowym doświadczeniom i znajomości problematyki wschodniej Lublin i działające w nim organizacje, a także instytucje mogą pełnić rolę informacyjno-doradczą wobec partnerów z państw Europy Wschodniej. Zdobytymi umiejętnościami budowania relacji między aktorami społecznymi Lublin może się dzielić z partnerami wschodnimi.

Centrum Kompetencji Wschodnich powstanie na bazie biura ONZ w Lublinie.