W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin ma budżet na 2011 rok

Lublin ma budżet na 2011 rok
27.01.201113:56

Na sesji Rady Miasta Lublin, 27 stycznia, radni uchwalili najważniejszą miejską uchwałę tego roku. Projekt budżetu wraz z autopoprawką został przyjęty bez głosu sprzeciwu. Zadowolenie wyrażały oba kluby radnych.

Wynoszący blisko 1,5 mld. zł budżet w znacznej mierze odpowiada zapotrzebowaniu mieszkańców. Za jego przyjęciem głosowało 30 radnych, tylko jeden wstrzymał się od głosu. Uchwała zakłada mniejszy deficyt niż w roku ubiegłym i około 4 tys. zł dochodu na mieszkańca.

To nie jest budżet marzeń, ale jest to dobry budżet. Udało nam się zbudować porozumienie wokół klucza, którym jest pogodzenie wydatków w skali mikro, czyli w dzielnicach, i w skali makro, czyli całego Lublina. W ramach tego budżetu widać już tę nową jakość. Na większość inwestycji będą wykorzystane środki europejskie. Udała nam się też priorytetyzacja celów – mówił prezydent Krzysztof Żuk.

Przyjęty budżet jest proinwestycyjny. Zawiera kluczowe duże inwestycje, a także odpowiada na zapotrzebowanie dzielnic i ich mieszkańców. Obok budowy stadionu i dróg dojazdowych do obwodnicy, które mają zapewnić miastu dostępność komunikacyjną, znajdują się w nim liczne remonty, budowa szkół, modernizacja infrastruktury sportowej.

W debacie poprzedzającej głosowanie zadowolenie i poparcie dla budżetu wyrażali radni obu klubów.

Po raz pierwszy mieszkańcy mogą patrzeć na rozwój miasta z nadzieją. Wystarczy spojrzeć na S17, na lotnisko, na ten budżet – mówił Mariusz Banach z Prawa i Sprawiedliwości.

W podobnym tonie wypowiadał się Leszek Daniewski z Platformy Obywatelskiej – Życzę aby realizacja budżetu przebiegała tylko z pozytywnymi niespodziankami w postaci np. zwiększenia subwencji.

Prezydent traktuje Radę Miasta jako partnera. Rozmowy dotyczące trudnych problemów były bardzo konstruktywne – chwalił współpracę przewodniczący Piotr Kowalczyk.

Porozumienie, które zawarliśmy na początku kadencji, jest skuteczne i dobrze rokuje dla mieszkańców. Debata pokazała, że myślimy o Lublinie podobnie. Wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców i mam poczucie odpowiedzialności. Sprawność działania organu wykonawczego będzie bardzo wysoka. Zapewniam, że podołamy zadaniu – zakończył prezydent Krzysztof Żuk.