W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin zagra w serialu telewizyjnym

Lublin zagra w serialu telewizyjnym
03.02.201114:39

Już po raz kolejny nasze miasto będzie tłem dla produkcji filmowej. Tym razem będzie to znany i cieszący się ogromną popularnością wśród telewidzów serial "Na dobre i na złe". Jego bohaterowie pojawia się w Lublinie już 12 lutego.

W dniu 12 lutego w Lublinie producent telewizyjny Artrama Sp. z o.o. zamierza zrealizować zdjęcia do serialu „Na dobre i na złe”. Ekipa realizacyjna będzie liczyła około 40 osób. Sceny, które powstaną w Lublinie, pokazują dwójkę głównych bohaterów - młodych lekarzy z serialowej Leśnej Góry - Viktorię (Katarzyna Dąbrowska) i Przemka (Marcin Rogacewicz) podczas wizyty w Lublinie. Odbywają oni tu kurs chirurgii plastycznej (zdjęcia powstaną w budynkach Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jaczewskiego). Przy tej okazji dwoje bohaterów pojawi się także na lubelskim Starym Mieście (m.in. na placu Po Farze, ulicy Grodzkiej, staromiejskim Rynku). Serialowi lekarze spędzą również miłe chwile w jednej z kawiarni przy Rynku.

Serial „Na dobre i na złe” jest realizowany dla 2 Programu TVP i opowiada o grupie przyjaciół – lekarzy pracujących w podwarszawskim szpitalu i problemach, z jakimi muszą się zmierzyć w życiu prywatnym i zawodowym. Serial od lat cieszy się dużą popularnością i ma rzesze wiernych widzów. W Lublinie powstaną zdjęcia do 443. odcinka, którego scenariusz napisała Joanna Olczakówna, reżyserem jest Krzysztof Rogala, a zdjęcia wykona Wojciech Oleksiejuk.

***
Lubelski Fundusz Filmowy w ciągu dwóch lat udzielił wsparcia produkcjom filmowym na kwotę 600 000 zł. Miasto Lublin może poszczycić się już swoim aktorskim udziałem w wielkich produkcjach: w oskarowym „Lektorze'', amerykańsko-brytyjskim „Aryan Couple'', polsko-izraelskiej „Wiośnie 1941'', w czołówce polskiego filmu fabularnego - „Kronice wypadków miłosnych'' Andrzeja Wajdy, „Sławie i Chwale” Kazimierza Kutza, w obrazach „Chopin pragnienie miłości” Jerzego Antczaka i „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana czy w telewizyjnych serialach historycznych, takich jak „Czarne chmury”, „Modrzejewska” i współczesnym „Determinatorze”.

Pierwsze działania Lubelskiego Funduszu Filmowego ruszyły w 2009, kiedy to Prezydent Miasta Lublin wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej rozstrzygnął konkurs na film dokumentalny o dziedzictwie Unii Lubelskiej, przyznając wsparcie finansowe filmowi w reż. Marka Drążewskiego pt.”Od Unii do Unii”. W tym też roku wsparto rodzimą lubelską produkcję filmową: w reżyserii Krzysztofa Szota „Wyłączność”. Rok wcześniej wyróżniono w ten sposób „Bal przebierańców” w reż. Krzysztofa Szota oraz „Dżunglę” Artura Brzozowskiego.
Rok 2010 przyniósł nadał Lubelskiemu Funduszowi Filmowemu decydujący kształt w postaci dwóch naborów wniosków na konkurs. Zgłoszono łącznie 22 projekty, w tym 10 filmów fabularnych, 1 serial animowany oraz 11 filmów dokumentalnych. Wsparcia finansowego udzielono trzem projektom: „Dwa'' w reż. Odeda Davidoffa, „Biec w stronę ty” w reż. Hanki Brulińskiej oraz „Sześć postaci” w reż. Nataszy Ziółkowskiej–Kurczuk.
Konkurs na realizację produkcji filmowej jest kolejnym krokiem realizującym strategię marketingową miasta Lublin oraz jego politykę audiowizualną.

Dodatkowe informacje
Grzegorz Linkowski
Lubelski Fundusz Filmowy
tel.81 466 20 06
glinkowski@lublin.eu
www.film.lublin.eu