W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Make a Connection – Przyłącz się”

„Make a Connection – Przyłącz się”
03.09.200912:33

W dniu dzisiejszym rusza IX edycja programu „Make a Connection – Przyłącz się”. Program jest globalną inicjatywą firmy Nokia i International Youth Foundation. Polską edycją zajmuje się Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

Inicjatywa ma ułatwić młodym ludziom zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do aktywnego włączenia się w życie społeczne. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 16 – 22 lat z terenu całej Polski i ma na celu wsparcie młodzieżowych projektów lokalnych. Grupy młodzieżowe, których pomysły zostaną zaakceptowane, otrzymają dotacje w wysokości od 2000 do 4500 zł na realizację zaproponowanych przez siebie projektów na rzecz lokalnej społeczności.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie projektu wraz z budżetem, przygotowanych według wzoru dostępnego na stronie internetowej  www.makeaconnection.pl.

Nadsyłane projekty powinny spełniać następujące warunki:

· Grupa powinna składać się z co najmniej 8 osób w wieku od 16 do 22 lat.
· Odbiorcami planowanych działań powinny być lokalne społeczności i ich członkowie, czyli mieszkańcy miejscowości, rówieśnicy, dzieci, sąsiedzi, etc.
· Proponowane działania powinny być samodzielnie zaplanowane i realizowane przez grupę, a nie kierowane przez dorosłych.
· Grupa może ubiegać się o dotację w wysokości od 2 000 do 4 500 złotych.
· Projekty nie mogą być związane z budową boisk piłkarskich.
· Proponowane działania powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 lutego 2010, a kończyć nie później niż 31 sierpnia 2010 roku.

Termin nadsyłania projektów upływa 19 października 2009 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Program realizowany jest przez organizacje pozarządowe. Koncentruje się na rozwoju wśród młodych ludzi podstawowych umiejętności życiowych takich, jak praca w grupie, rozwiązywanie konfliktów, wiara we własne umiejętności, umiejętne stawianie celów.

Od 2000 roku, ponad 330 000 osób z 24 krajów uczestniczyło w programach realizowanych na rzecz lokalnych społeczności.