W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Lublin po raz dziesiąty „Samorządowym Liderem Edukacji”

Miasto Lublin po raz dziesiąty „Samorządowym Liderem Edukacji”
15.12.202017:13

Miasto Lublin zostało uhonorowane prestiżowym tytułem „Samorządowego Lidera Edukacji” w X edycji edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i wzorowe zarządzanie szkolnictwem, Miasto otrzymało wyróżnienie już po raz dziesiąty.

– Tytuł „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej cenionych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Dla nas, jest tym bardziej ważny, że rozwój oświaty jest naszym niezaprzeczalnym priorytetem, a inwestowanie w wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów naszego samorządu – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji” realizowanego od 2011 roku jest promocja tych jednostek samorządu terytorialnego, które przyczyniają się do upowszechniania najwyższych standardów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, wdrażają nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zarządzania oświatą, a także posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie szkolnictwa. Certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Tytuł stanowi potwierdzenie przestrzegania najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania lokalną przestrzenią edukacyjną.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w Sosnowcu. Z uwagi na okoliczności wywołane pandemią, tegoroczna Gala Finałowa Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” wraz z wręczeniem tytułu, odbędzie się w późniejszym terminie.

 

Pliki do pobrania