Mistrzowski Klub Motorowy Cross z Lublina

15.09.201410:40

W weekend (13-14 września) w Chełmnie odbyła się ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski w Motocrossie oraz zawody Zespołowych Mistrzostw Polski w Motocrossie. Reprezentanci Lublina wywalczyli klubowe tytuły mistrzów Polski w Motocrossie, srebro w zespołach i kolejne dwa indywidualne tytuły mistrzów Polski dla młodzików KM Cross.

Wyjazd na Pomorze należy uznać za bardzo udany, osiągnęliśmy zamierzone cele choć nie było łatwo, tak po zawodach - powiedział Piotr Więckowski, prezes KM Cross Lublin.

W sobotę o punkty walczyli seniorzy w klasach MX2 oraz MX Quad. Zażarta walka z klubem AMK Poltarex Człuchów trwała do ostatniego wyścigu, a jego reprezentanci byli godnymi przeciwnikami. Brawa należą się wszystkim zawodnikom KM Cross za postawę i ambitną jazdę. W sobotę na torze w Chełmnie wywalczyli tytuł Klubowych Mistrzów Polski w Motocrossie w kategorii senior w sezonie 2014. Maciek Więckowski z KM Cross zajął trzecie miejsce i zdobył tytuł II wicemistrza Polski w sezonie 2014 w klasie MX2.

W niedzielę na torze rywalizowali młodzicy z klas MX65 oraz MX85. Potwierdzili wysokie umiejętności i wywalczyli, podobnie do starszych kolegów tytuł Klubowego Mistrza Polski w Motocrossie w kategorii młodzik w sezonie 2014. W obu klasach (MX65 i MX85) indywidualne tytuły Mistrzów Polski znalazły się w rękach zawodników z Lublina. Wiktor Małecki po wspaniałej jeździe zdobył tytuł Mistrza Polski w Motocrossie w klasie MX65 w sezonie. W Chełmnie pokonał swojego największego rywala Portugalczyka Alfonso Gaidao. W sezonie 2014 obaj bracia Małeccy zdobyli tytuły Mistrzów Polski w Motocrossie. Starszy z braci, Dominik przed tygodniem wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie MX2 Junior. Niespodzianki nie było w klasie młodzików MX85, gdzie tytuł Mistrza Polski wywalczył prowadzący przez wszystkie rundy Kamil Osieleniec z KM Cross Lublin.

Po wyścigach młodzików przyszedł czas na zawody o tytuł Zespołowych Mistrzów Polski w Motocrossie. Do walki stawały zespoły złożone z trzech zawodników. Zespół KM Cross w składzie Karol Kędzierski, Maciek Więckowski i Dominik Małecki zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal ustępując jedynie zespołowi Toruńskiemu Okręgu PZM. Trzecie miejsce zajął zespół AMK Poltarex Człuchów.