W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Multimedialna Platforma Edukacyjna “Lublin. Instrukcja obsługi”

Multimedialna Platforma Edukacyjna “Lublin. Instrukcja obsługi”
13.08.201412:47

Multimedialna Platforma Edukacyjna “Lublin. Instrukcja obsługi” to serwis edukacyjny skierowany do młodzieży szkół średnich i nauczycieli, a także do wszystkich zainteresowanych historią Lublina. Projekt realizowany jest w ramach obchodów 700. rocznicy nadania Lublinowi prawa miejskiego.

Treść serwisu “Lublin. Instrukcja obsługi” jest skonstruowana w taki sposób, aby wiedzę na temat dziejów Lublina przekazać w formie odpowiedzi na pytania.





Tematy z historii Lublina uporządkowane chronologicznie pozwalają na łatwe dotarcie do interesującej treści. W serwisie znajdzie się 30 tematów, m.in.: Najstarsze dzieje Lublina, Słowiański Lublin, Lublin pod panowaniem Piastów, Lublin strażnicą wschodniej granicy, Lokacja Lublina na prawie magdeburskim, Panowanie Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Litwa nowym partnerem Polski, Mroczna strona Lublina, Złoty wiek Lublina, Lublin w okresie upadku, Lublin pod zaborami, Niepodległość z wojną w tle, Lublin w okresie dwudziestolecia międzywojennego, Lublin w okresie wojny, Lublin w dobie PRL, Lublin ‘89.
Każdy z tematów składa się z artykułów, z których każdy opatrzony jest spisem treści w formie pytań, krótkim wstępem i podsumowaniem zatytułowanym “najkrócej mówiąc…”. Teksty artykułów zostały wzbogacone o trójwymiarowe modele, interaktywne dokumenty, mapy, ryciny, infografiki, fotografie czy zapisy wspomnień mieszkańców miasta. Zagadnienia lub terminy wymagające dalszego wyjaśnienia zostały rozwinięte i opisane w słowniku.
Użytkownik serwisu będzie miał możliwość wglądu w literaturę, a także w bardziej szczegółowe informacje zamieszczone w “Leksykonie. Lublin” i Bibliotece Multimedialnej Teatru NN. Daje to możliwość bezpośredniego obcowania ze źródłami historycznymi oraz literaturą naukową i popularną, które Ośrodek od lat gromadzi w swoich zasobach. Platforma multimedialna będzie dostępna również poprzez urządzenia mobilne.



Multimedialna Platforma Edukacyjna “Lublin. Instrukcja obsługi”:
  • 30 rozdziałów głównych ułożonych chronologicznie, 4 z nich: edukacja, kataklizmy, mroczny Lublin i wielokulturowy Lublin są rozdziałami problemowymi ujmującymi konkretne zjawiska na przestrzeni wieków
  • 240 stron maszynopisu,
  • materiały multimedialne: trójwymiarowe modele, interaktywne dokumenty, mapy, ryciny, infografiki, fotografie, zapisy wspomnień mieszkańców miasta.