W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin wręczona

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin wręczona
08.06.200913:52

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin za 2008 r. w kategorii Inwestor Roku otrzymała firma Centrum Zana S.A., a Laureatem w kategorii Firma Innowacyjna została CSF Polska Sp. z o.o. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła II Galę Nauki i Biznesu w sobotę 6 czerwca.

6 czerwca 2009 r. w Teatrze Muzycznym odbyła się II Gala Nauki i Biznesu. Organizatorami wydarzenia byli Prezydent Miasta Lublin Adam Wasilewski oraz Związek Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny "Lewiatan". Patronat honorowy nad Galą Nauki i Biznesu 2009 objął Wicepremier Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Uroczystość rozpoczęła się od ogłoszenia wyników konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin. Zgłoszeń w tym roku było więcej niż w ubiegłym, kiedy Nagroda przyznawana była po raz pierwszy.

W kategorii Inwestor Roku tytuł Laureata otrzymała firma Centrum Zana S.A. Zgodnie z głównymi założeniami konkursu przedsiębiorstwo to miało w roku 2008 znaczący wkład w rozwój gospodarczy Miasta Lublin. Inwestycje zrealizowane przez Centrum Zana S.A. w 2008 roku to budynek biurowy "Witosa I" (siedziba firmy Genpact) i "Osiedle Brzozowy Park" (150 mieszkań). Firma rozpoczęła także budowę budynków biurowo-usługowych "Witosa II" i "Gray Office Park A i B". W sumie będzie to ok. 28 000 m kw. powierzchni pod wynajem w standardzie klasy A i potencjalne miejsce pracy dla ok. 1000 osób. Dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych jest jednym z kluczowych czynników lokalizacyjnych dla inwestorów i zdecydowanie zwiększają atrakcyjność naszego regionu.

Tytuł Laureata Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w kategorii Firma Innowacyjna otrzymało CSF Polska Sp. z o.o. Flagowym rozwiązaniem oferowanym przez CSF jest platforma informatyczna one4all, która integruje podstawowe procesy biznesowe. Rozwiązanie to uzyskało pozytywną opinię Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych, która stwierdza, że należy ono do najnowocześniejszych w skali światowej i przez wiele następnych lat będzie mogło być stosowane w Polsce jako innowacyjne.

W kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie nie został wyłoniony Laureat, ale przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały Zakład Obróbki Metali "Komech" oraz Atut Sp. z o.o. Firma "Komech" realizuje ideę odpowiedzialności społecznej poprzez działania przedsiębiorstwa wobec pracowników, działania względem ochrony środowiska oraz ścisłą współpracę z Politechniką Lubelską. Firma Atut od niemal 10 lat angażuje się w organizację szkoleń i konferencji naukowo-technicznych z zakresu ochrony środowiska, podejmuje też działania upowszechniające wiedzę o najnowocześniejszych rozwiązaniach w dziedzinie badania zanieczyszczeń powietrza i gleby oraz gospodarki odpadami. Obydwie firmy przekazują część zysków na cele charytatywne i angażują się w kampanie społeczne.

Nagrody w postaci statuetek i dyplomów wręczył osobiście Prezydent Miasta Lublin Adam Wasilewski.

Po tej uroczystości odbył się panel dyskusyjny pod hasłem "Nauka dla Gospodarki - Kondycja szkolnictwa wyższego wobec wyzwań współczesnej gospodarki". Debatę prowadziła Janina Paradowska, a w gronie zaproszonych panelistów znaleźli się: Henryka Bochniarz - Prezydent PKPP LEWIATAN, Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Rybiński - Ernst & Young i Jerzy Woźnicki - Prezes Fundacji Rektorów Polskich.

Debata pokazała, że z jednej strony przez 20 lat okresu transformacji w zdecydowany sposób poprawiła się jakość oferty edukacyjnej w Polsce, ale wiele jednak jeszcze należy zrobić, tak aby uczelnie kształciły studentów pod konkretne zapotrzebowanie biznesu.

Dobrze, że Lublin włącza się w debatę nad kondycją intelektualną w państwie, gdyż to właśnie w Lublinie powstał pierwszy w Polsce raport o kapitale intelektualnym autorstwa dr. Piotra Wodeckiego z UMCS -- powiedział Krzysztof Rybiński, Parter Ernst & Jung.

II Galę Nauki i Biznesu uświetnił program artystyczny w wykonaniu Teatru Muzycznego - wybrane fragmenty opery "Traviata". Podczas koktajlu w foyer goście mieli również okazję wziąć udział w licytacji charytatywnej na rzecz jednego z lubelskich przedszkoli.