W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nieznane - Zasłyszane. Co się mówi w Lublinie o obcokrajowcach?

Nieznane - Zasłyszane. Co się mówi w Lublinie o obcokrajowcach?
04.08.201415:28

Od poniedziałku, 4 sierpnia, na placu przed Centrum Kultury będzie można wymieniać się plotkami o obcokrajowcach przebywających w Lublinie. Na wystawionych przed CK tablicach każdy może zapisać stereotypy czy uprzedzenia, które krążą o imigrantach. Projekt jest częścią kampanii “Komunikacja dla Integracji”.

Tablice od dziś, 4 sierpnia będą dostępne dla wszystkich, którzy chcą się podzielić zasłyszanymi plotkami o obcokrajowcach i w ten sposób przyczynić się do walki z uprzedzeniami. Akcja potrwa do piątku, 8 sierpnia. Swoje spostrzeżenia na specjalnie przygotowanych tablicach można zapisać w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15:00 - 19:00 oraz we wtorek, i czwartek w godz. 12:00- 15:00. Głównym celem działań jest budowanie pozytywnego klimatu dla cudzoziemców w Lublinie.


fot. Ayvan Amanoail

Akcja antyplotkowa to element kampanii w ramach projektu Rady Europy “Komunikacja dla Integracji”. Międzynarodowy projekt „Komunikacja dla Integracji” (C4I) ma przyczynić się do walki z nieporozumieniami, uprzedzeniami, stereotypami dotyczącymi obcokrajowców. Organizatorzy chcą zestawić plotki z rzeczywistymi danymi i zadbać o przekazywanie prawdziwych informacji na temat migracji i różnorodności, a także zwalczyć powszechnie znane mity. Do akcji zostaną zaangażowani mieszkańcy Lublina, którzy wcielą się w rolę „antyplotkowych agentów”.



Kampania społeczna C4I odbywać się będzie w 11 europejskich miastach: Amadora (PT), Barcelona (ES), Bilbao (ES), Botkyrka (SE), Erlangen (DE), Limerick (IE), Loures (PT), Lublin (PL), Norymberga (DE), Patras (GR) oraz Sabadell (ES). Każde z nich, zgodnie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami, opracuje własną strategię „antyplotkową”, a wypracowana metodologia i narzędzia, mają służyć wszystkim partnerskim miastom w Europie.

Projekt realizowany jest przez Radę Europy przy współfinansowaniu Komisji Europejskiej w
ramach Europejskiego Funduszu Integracji Obywateli Państw Trzecich, w ramach programu Miast Międzykulturowych Rady Europy, którego Lublin jest częścią od 2008 r.