W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Od 2 kwietnia automatyczne zielone na przejściach dla pieszych i wyłączone sygnalizacje

01.04.202014:02

Informujemy, że od 2 kwietnia w trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo w okresie epidemii, 67 przejść dla pieszych zostanie przełączonych w tryb automatycznego wzbudzania, a z uwagi na zmniejszony ruch drogowy wyłączonych zostanie 27 sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach, które będą pracować w trybie żółtego pulsu.

Modyfikacja działania detektorów na przejściach z jednej strony zapewni zwiększenie bezpieczeństwa pieszych eliminując lub ograniczając konieczność ich bezpośredniego kontaktu z przyciskami, zaś z drugiej strony nie spowoduje drastycznego pogorszenia sytuacji w ruchu drogowym dla pojazdów.

Wyłączenie detektorów wibracyjno-akustycznych uniemożliwiłoby osobom niewidomym bezpieczne korzystanie z osygnalizowanych przejść dla pieszych. Dźwiękowo służą one do naprowadzenia osób niewidomych do detektorów, informują o stanie sygnalizatora, ilości pasów do pokonania lub występującym azylu. Z tego powodu detektory wibracyjno-akustyczne pozostaną czynne, aby przekaz dźwiękowy był nadal aktywny. Z uwagi na konieczność skorzystania z danych braille'a umieszczonych na detektorze, firma serwisująca na bieżąco dezynfekuje detektory.

Modyfikacja pracy sygnalizacji to jedna z możliwości wdrożonego w Lublinie Systemu Zarządzania Ruchem, który obejmuje ponad 90 sygnalizacji i osygnalizawanych przejść dla pieszych. System pozwala także na stały nadzór zachowań kierujących pojazdami i pieszych na wyłączonych sygnalizacjach. W przypadkach stwierdzenia takiej potrzeby, poszczególne sygnalizacje zostaną ponownie włączone w tryb trójkolorowy. Praca sygnalizacji przełączonych w tryb automatycznego wzbudzania przejść dla pieszych będzie analizowana pod kątem zmian długości poszczególnych faz i ich dostosowywania do aktualnych natężeń. Zmiany te będą wprowadzane na bieżąco i automatycznie przez Centrum Sterowania Ruchem.

Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące pracy sygnalizacji świetlnych można kierować do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin na adres: zrim@lublin.eu

__________

Po przeprowadzeniu analizy bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego na skrzyżowaniu S009 Droga Męczenników Majdanka -Sulisławicka - Grabskiego, informujemy, że od 16 kwietnia od godz. 14.45 sygnalizacja świetlna na przedmiotowym skrzyżowaniu została przełączona z trybu żółtego pulsującego w tryb pracy kolorowej zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.
Powyższe było podyktowane wzmożonym ruchem i stwierdzonym nagminnym niestosowaniem się kierujących do obowiązującego oznakowania.

Banner PIT Udział