W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pierwsze z cyklu spotkań Prezydenta z Radami Dzielnic

Pierwsze z cyklu spotkań Prezydenta z Radami Dzielnic
02.07.201508:26
Wizytą w Dzielnicy Wrotków Prezydent Krzysztof Żuk rozpoczął cykl spotkań z lubelskimi Radami Dzielnic. To pierwszy krok do opracowania Planów Rozwoju Dzielnic – elementu zarządzania partycypacyjnego zapisanego w Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020.

-Rady Dzielnic zawsze są dla mnie ważnym partnerem do dyskusji i realizacji zadań zapisanych w przyjętym przeze mnie Kontrakcie dla Lublina na lata 2014-2018. Radni działający w najbliższym otoczeniu mieszkańców znają ich potrzeby i starają się kreować otwarte i przyjazne środowisko. W poprzedniej kadencji na inwestycje i projekty w dzielnicach przeznaczyliśmy 50 mln, w obecnej kadencji kwota ta wzrośnie trzykrotnie - powiedział Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Kolejne spotkanie planowane jest w dzielnicy Bronowice, następne według ustalanego właśnie harmonogramu. Wizyty Prezydenta Krzysztofa Żuka w dzielnicach mają służyć nie tylko poznaniu bieżących potrzeb dzielnic i rozpoczęciu prac nad Planami Rozwoju, ale są także okazją do spotkania się z Radami, które rozpoczęły nową kadencję.

Plany Rozwoju Dzielnic powstaną w ramach przyjętej przez Radę Miasta Lublin Strategii Rozwoju Lublina na lata 2013-2020. Maja one porządkować sprawy mniejszej skali, dotyczące obszaru jednej dzielnicy.