W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Podaruj prezent Lublinowi

20.09.201712:32

Z okazji 700. urodzin miasta zachęcamy mieszkańców i mieszkanki do wzajemnego dawania sobie prezentów. Towarzystwo Edukacji Kulturalnej oraz Fundacja TEAM Teatrikon zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Prezent dla Lublina”.

Wystarczy prosty gest –  drobny, własnoręcznie wykonany podarunek, zaoferowanie pomocy drugiej osobie, zorganizowanie jakiegoś działania czy podzielenie się własnym talentem. W ten sposób chcemy razem dzielić się pozytywną energią, inspirować, a przede wszystkim wspólnie świętować jubileusz lokacji Lublina.

Do aktywnego udziału w akcji zachęcamy zarówno indywidualne osoby, jak i grupy (zespoły, klasy szkolne, organizacje, etc.). Aby to zrobić, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

Jak to zrobić? To proste:

  1. Pomyśl o tym, jaki prezent chcesz podarować Lublinowi – może być to Twoje działanie, wytwór pracy lub zasób, jakim dysponujesz (np. warsztaty dla dzieci z twojej dzielnicy, kwiecista rabata pod Twoim blokiem).
  2. Zastanów się, komu chcesz ofiarować swój prezent – sąsiadom, grupie przyjaciół, czy komuś zupełnie obcemu – to Ty jako pomysłodawca będziesz odpowiedzialny za realizację prezentu.
  3. Zgłoś swój prezent przez formularz na stronie www.prezentdlalublina.pl. Podziel się swoim pomysłem, żeby zainspirować innych do działania.
  4. Chcemy z Wami być w momencie wręczania prezentu – poinformuj nas o czasie i miejscu realizacji Twojego pomysłu; Napisz do nas na adres – być może naszemu fotografowi uda się zrobić relację, którą zamieścimy na stronie projektu. Zachęcamy także do przesyłania i publikowania własnych zdjęć i relacji.
  5. Udostępniaj informacje o swoim prezencie za pośrednictwem mediów społecznościowych – dzięki temu więcej osób będzie mogło się dowiedzieć o akcji, a co za tym idzie – wręczymy więcej prezentów naszemu miastu. Nie zapomnij o #dlaLublina #Lublin700
  6. Zapisz w kalendarzu datę 3 grudnia 2017, godz. 16:00 – tego dnia spotkamy się wszyscy na uroczystej gali Prezentu dla Lublina w Centrum Kultury w Lublinie. To wtedy autorów prezentów zaprosimy na uroczystą galę. Spotkają się wtedy wspólnie wszyscy darczyńcy, a organizatorzy wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta  podsumują akcję, zaprezentują najciekawsze prezenty oraz wręczą pamiątkowe odznaki.

Szczegółowe informacje i zasady udziału znajdują się na stronie www.prezentdlalublina.pl