W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Porozumienie z wojskiem

11.06.201311:21

Porozumienie w sprawie budowy ul. Dywizjonu 303 podpisali dziś Prezydent Krzysztof Żuk i płk Krzysztof Kołb - Sielecki, reprezentujący Ministra Obrony Narodowej oraz płk Dariusz Sobotka, Dowódca Wielonarodowej Brygady w Lublinie.

Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 jest częścią obwodnicy miejskiej, która będzie przebiegała ciągiem ulic: Smorawińskiego, Andersa, Mełgiewską, Graffa, al. Tysiąclecia, Krańcową, Dywizjonu 303, Nowoprojektowaną I, Wrotkowską, Diamentową, Krochmalną, Jana Pawła II, Armii Krajowej, Bohaterów Monte Cassino oraz Nowoprojektowaną 2.Planowana budowa ulicy przewidziana jest na terenie jednostki wojskowej położonej w obszarze pomiędzy ulicami Wyścigową, Nowy Świat i Smoluchowskiego. W zamian Miasto Lublin zobowiązało się do wygrodzenia przyległego terenu wojskowego oraz odtworzenia zajętej i uszkodzonej budową infrastruktury wojskowej. - Bez pomocy wojska ten inwestycji by nie było, ale skorzystają z niej i wszyscy mieszkańcy miasta, w tym także wojsko - powiedział Prezydent Krzysztof Żuk, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Budowa połączenia udrożni komunikację na kierunku Wschód-Zachód oraz połączy dzielnice. Jej szacunkowy koszt to ok. 46 mln zł.