W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży

Program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży
06.11.200711:09

Prezydent Lublina informuje, że w szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Lublin jest realizowany „Program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 r. na terenie miasta Lublin”, będący realizacją postanowień Uchwały nr 125/IX/2007 Rady Miasta Lublin z dnia 24 maja 2007 r.

1.
Realizatorami programu jest na terenie miasta łącznie 96 szkół i placówek. Są to:
a)szkoły podstawowe,
b)gimnazja,
c)szkoły ponadgimnazjalne,
d)młodzieżowe domy kultury,
e)bursy szkolne,
f)specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze,
g)Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii,
h)Szkoła Muzyczna i i II stopnia im. T. Szeligowskiego,
i)Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1,
j)Zespół Poradni nr 2.

2.
Zajęcia w ramach programu mają zróżnicowany charakter, są to:
a)dodatkowe zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności,
b)zajęcia rozwijające zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia,
c)zajęcia specjalistyczne o charakterze psychologiczno-
-pedagogicznym, wspierające rozwój ucznia,
d)zajęcia kształtujące postawy przedsiębiorczości, podejmowania aktywności edukacyjnej i zawodowej oraz wspomagające podejmowanie trafnych decyzji odnośnie wyboru kolejnego etapu kształcenia lub zawodu.

3.
Program jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół prowadzonych przez miasto Lublin, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży: pochodzących z rodzin o niskich dochodach, z problemami wychowawczymi, wykazujących problemy w nauce, zagrożonych przerwaniem realizacji obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki oraz ukończeniem edukacji na niższym poziomie kształcenia, pochodzących z terenów wiejskich.

4.
Uczeń jest przyjmowany na zajęcia realizowane w ramach programu na pisemny wniosek składany do dyrektora szkoły lub placówki organizującej zajęcia przez jeden z niżej wymienionych podmiotów:
a)rodzice ucznia (prawni opiekunowie),
b)wychowawca klasy,
c)pedagog szkolny,
d)uczeń (jeśli jest pełnoletni)

5.
Osoby zainteresowane programem, a jeszcze nie korzystające z zajęć mogą uzyskać szczegółowe informacje w swoich macierzystych szkołach.