W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lublin”

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lublin”
17.06.201111:35

Dziś została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lublin”. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjno-wychowawczych poprzez indywidualizację procesu kształcenia.



Dziś w siedzibie Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki w imieniu Prezydenta Miasta Lublin podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Lublin”. Zadanie służy wyrównywaniu szans edukacyjno-wychowawczych poprzez indywidualizację procesu kształcenia.

Projekt zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego całkowita wartość to 3 345 365,76 PLN. Został zaplanowany do realizacji od 1.09.2011 r. do 30.06.2012 r. Zadania realizowane będą w 36 szkołach podstawowych z terenu Lublina, a obejmą łącznie 4 542 uczniów z klas I-III. Ich celem jest wyrównywanie szans edukacyjno-wychowawczych poprzez indywidualizację procesu kształcenia.

Do celów szczegółowych projektu zalicza się:
  • zapobieganie wtórnym nieprawidłowościom edukacyjno-rozwojowym poprzez umożliwienie uczestnictwa w zajęciach specjalistycznych i wyrównawczych.
  • zwiększenie zainteresowania rozwijaniem posiadanych uzdolnień i umiejętności ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
  • zwiększenie szans edukacyjno-rozwojowych uczniów niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach w zakresie terapii dla dzieci niepełnosprawnych.

Przedsięwzięcie przygotowano w referacie ds. projektów oświatowych Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych. Za jego realizację odpowiedzialny będzie Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.